Reprezentacja Polski: Powołania na Ligę Narodów w poniedziałek. Występ jednej z gwiazd pod dużym znakiem zapytania

Reprezentacja Polski: Powołania na Ligę Narodów w poniedziałek. Występ jednej z gwiazd pod dużym znakiem zapytania fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Meczyki.pl | PAP

Rzecznik reprezentacji Polski Jakub Kwiatkowski poinformował w programie „Sportowy Poranek” na kanale Meczyki.pl, że lista zawodników powołanych przez Czesława Michniewicza na wrześniowe zgrupowanie zostanie ogłoszona w poniedziałek 12 września.

„Biało-Czerwoni” zmierzą się pod koniec miesiąca z Holandią (22 września o godzinie 20:45) oraz Walią (25 września o godzinie 20:45) w ostatnich dwóch meczach w ramach fazy grupowej Ligi Narodów.

Celem drużyny prowadzonej przez Czesława Michniewicza w tych starciach będzie przetestowanie różnych wariantów przed Mistrzostwami Świata oraz przynajmniej utrzymanie obecnej lokaty, gwarantującej pozostanie w najwyższej dywizji.

O tym, komu przyjdzie zrealizować te cele dowiemy się w najbliższy poniedziałek (12 września), kiedy to Polski Związek Piłki Nożnej przedstawi listę zawodników powołanych na wspomniane spotkanie.

Rzecznik reprezentacji „Biało-Czerwonych” poinformował w „Sportowym Poranku” na kanale Meczyki.pl, że znajdzie się na niej 28-30 piłkarzy.

- Powołania zostaną oficjalnie ogłoszone w przyszły poniedziałek 12 września. Selekcjoner zdecydował się poczekać trochę z ich przedstawieniem. Termin FIFA, wynikający z regulaminu, mówi, że trzeba 15 dni wcześniej wysłać powołania do klubów. My go dotrzymaliśmy i jeszcze w piątek wysłałem takie listy z powołaniami, informując zespoły, że są to zaproszenia do szerokiej kadry. Trafiły one do około 40 zawodników z zagranicznych lig. Ta lista zostanie zawężona - zaczął Jakub Kwiatkowski.

- Selekcjoner postąpił w ten sposób, bo mieliśmy kolejkę ligową w miniony weekend, teraz są puchary i jeszcze jedna kolejka. A jak wiemy, wielu naszych zawodników zmieniało też w ostatniej chwili drużyny. Fajnie byłoby, gdyby mogli coś zagrać, jak przykładowo Krzysztof Piątek. Niektórzy mają też jakieś drobniejsze czy poważniejsze urazy i dlatego ta lista w poniedziałek zostanie zawężona o zawodników z lig zagranicznych. No i pewnie dojdzie też kilku graczy z Ekstraklasy. Nie chcę też wchodzić w buty selekcjonera, ale myślę, że około 28-30 piłkarzy przyjedzie na zgrupowanie - dodał rzecznik.

Następnie w rozmowie cytowanej przez Polską Agencję Prasową stwierdził, że obecność Matty'ego Casha w kadrze jest bardzo niepewna po urazie odniesionym w meczu przeciwko Manchesterowi City.

- Udział Matty'ego we wrześniowych meczach kadry stoi pod dużym znakiem zapytania - powiedział Kwiatkowski.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy