Reprezentacja Polski: Przewidywany skład na mecz z Andorą

Reprezentacja Polski: Przewidywany skład na mecz z Andorą fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Selekcjoner Paulo Sousa poprowadzi w niedzielny wieczór po raz drugi reprezentację Polski w meczu grupowym w ramach eliminacji Mistrzostw Świata przeciwko Andorze.

Portugalski szkoleniowiec zapowiedział na konferencji prasowej poprzedzającej pojedynek ze wspomnianym przeciwnikiem, że pewniakami do utrzymania miejsca w wyjściowym składzie w nadchodzącym spotkaniu są tylko Wojciech Szczęsny oraz Robert Lewandowski.

Kwestia obstawienia pozostałych dziewięciu wolnych miejsc ma się rozstrzygnąć w głowie selekcjonera w przeciągu kilku najbliższych godzin i na pewno musimy spodziewać się dokonania kilku istotnych zmian w wyjściowej jedenastce w porównaniu do starcia z Węgrami (3:3).

Z tego spotkania raczej spokojni o występ w drugim meczu pod rządami Paulo Sousy powinni być Jan Bednarek, Grzegorz Krychowiak oraz Piotr Zieliński.

W zupełnie innym nastroju znajdują się za to Michał Helik, Jakub Moder i Sebastian Szymański, którzy zaprezentowali się na tle czwartkowego rywala dość przeciętnie lub po prostu słabo w przeciwieństwie do swoich zmienników w osobach Kamila Glika, Krzysztofa Piątka oraz Kamila Jóźwiaka.

Teraz należy przypuszczać, że ta trójka otrzyma w nagrodę szansę do wykazania się od pierwszych minut starcia przeciwko Andorze.

Tym samym do obsadzenia pozostała nam jeszcze kwestia trzech pozycji - trzeciego zawodnika w linii obrony, bocznego pomocnika/wahadłowego i środkowego pomocnika lub skrzydłowego.

W tym pierwszym przypadku zapewne po raz drugi na murawę wybiegnie Bartosz Bereszyński, choć nie brakuje głosów, że w jego miejsce może wskoczyć debiutant - Kamil Piątkowski. Z kolei linię pomocy uzupełni najprawdopodobniej Maciej Rybus, który zajmie w miejsce Arkadiusza Recy.

Portugalski szkoleniowiec dał się już poznać jako osoba preferująca ofensywny styl gry, dlatego zakładamy, że od samego początku starcia z Andorą postawi na atak i pozostawi w składzie Arkadiusza Milika.

***

Przewidywany skład na mecz z Andorą według Transfery.info

Szczęsny - Bereszyński, Glik, Bednarek - Krychowiak, Zieliński, Jóźwiak, Rybus - Milik, Piątek, Lewandowski.

Przewidywany skład na mecz z Andorą według Sport.pl

Szczęsny - Piątkowski, Glik (Dawidowicz), Bednarek - Jóźwiak, Krychowiak, Augustyniak (Slisz), Zieliński (Kozłowski), Rybus - Piątek, Lewandowski 

Przewidywany skład na mecz z Andorą według Onet.pl

Szczęsny - Bereszyński, Dawidowicz, Bednarek - Rybus, Krychowiak, Zieliński, Jóźwiak - Milik, Piątek, Lewandowski.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner Legendarny Jimmy Greaves nie żyje Legendarny Jimmy Greaves nie żyje FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa OFICJALNIE: Paulinho odszedł z Al-Ahli po rozegraniu czterech meczów OFICJALNIE: Paulinho odszedł z Al-Ahli po rozegraniu czterech meczów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy