Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha

Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha fot. Matty Cash I Instagram
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Meczyki.pl

Ze słów Jakuba Kwiatkowskiego na łamach Meczyki.pl wynika, że nie ma na ten moment tematu gry Matty'ego Casha w reprezentacji Polski.

Brytyjskie media po raz pierwszy pisały o możliwej grze Casha w reprezentacji Polski w 2019 roku. Potem temat ucichł, ale wrócił w ten weekend. „Daily Mail” zasugerowało, że 24-letni prawy obrońca Aston Villi, którego mama jest Polką, może zostać powołany do zespołu biało-czerwonych już na październikowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata.

Ze słów Kwiatkowskiego wynika jednak, że do tego nie dojdzie.

- Pierwsze słyszę. Nie znam sprawy Casha. W dodatku z tego co się orientuję to nie ma on nawet polskiego paszportu - przyznał rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej na łamach Meczyki.pl. Podobnie miał zareagować prezes Cezary Kulesza.

Niewykluczone oczywiście, że w przyszłości sytuacja ulegnie zmianie. Na ten moment nie zanosi się jednak, by 24-latek miał otrzymać powołanie.

W poprzednim sezonie Cash rozegrał 28 meczów w Premier League. W obecnym póki co pojawił się na murawie cztery razy.

AKTUALIZACJA: Kwiatkowski odniósł się jeszcze do sprawy na Twitterze. „Nie ma on polskiego obywatelstwa. Próbuje dopiero zdobyć i jest dopiero na etapie kompletowania dokumentów” - napisał zapytany przez jednego z użytkowników.  „Widzę, że angielscy dziennikarze „wiedzą” więcej, co dzieje się w polskiej kadrze. Nie było i nie ma tematu gry Matthew Casha w reprezentacji Polski. Tematu nie może być, bo Cash nie ma polskiego obywatelstwa” - dodał.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafał Gikiewicz po porażce Augsburga: Z takim przygotowaniem mentalnym nie mamy czego szukać w Bundeslidze, ani nawet w Kreislidze Rafał Gikiewicz po porażce Augsburga: Z takim przygotowaniem mentalnym nie mamy czego szukać w Bundeslidze, ani nawet w Kreislidze Cristiano Ronaldo: Nie zamierzam kończyć kariery reprezentacyjnej. Najważniejsza jest drużyna, a ta się w Manchesterze dopiero tworzy Cristiano Ronaldo: Nie zamierzam kończyć kariery reprezentacyjnej. Najważniejsza jest drużyna, a ta się w Manchesterze dopiero tworzy OFICJALNIE: Albania ukarana za przerwanie meczu z Polską OFICJALNIE: Albania ukarana za przerwanie meczu z Polską Mohamed Salah wyraził swoją wolę. Teraz wszystko zależy od Liverpoolu Mohamed Salah wyraził swoją wolę. Teraz wszystko zależy od Liverpoolu Pomysł Superligi aktualny, ale w rozgrywkach może wziąć udział więcej klubów Pomysł Superligi aktualny, ale w rozgrywkach może wziąć udział więcej klubów Patrice Evra wyznał, że jako dziecko był wykorzystywany seksualnie Patrice Evra wyznał, że jako dziecko był wykorzystywany seksualnie Football Manager 2022: Ujawniono listę licencji Football Manager 2022: Ujawniono listę licencji

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy