Reprezentacja Polski: Robert Lewandowski z coraz mniejszymi szansami na występ z Anglią. Gra na neutralnym terenie i zmiana gospodarza wykluczona

Reprezentacja Polski: Robert Lewandowski z coraz mniejszymi szansami na występ z Anglią. Gra na neutralnym terenie i zmiana gospodarza wykluczona fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: WP SportoweFakty

Rzecznik PZPN-u Jakub Kwiatkowski poinformował w rozmowie z „WP SportoweFakty”, że nadchodzący mecz eliminacji Mistrzostw Świata przeciwko Anglii odbędzie się na pewno na Wembley. W związku z tym wzrosło ewentualne ryzyko absencji w nim między innymi Roberta Lewandowskiego.

Zbliżające się pierwsze spotkania kwalifikacyjne do mundialu budzą w naszym kraju olbrzymie emocje nie tylko ze względu na pierwsze mecze kadry pod wodza Paulo Sousy, ale także możliwe osłabienia „Biało-Czerwonych” na niezwykle ważny wyjazdowy pojedynek przeciwko „Synom Albionu”.

Nasz selekcjoner może w tym starciu nie mieć do dyspozycji między innymi Roberta Lewandowskiego, który może nie otrzymać zgody ze strony Bayernu Monachium na udanie się do Londynu, jeżeli restrykcje obowiązujące do 28 marca w Bawarii zostaną przedłużone.

Na razie wszystkie zainteresowane strony nie podejmują w tej kwestii żadnych wiążących kroków i czekają na decyzję władz landu i ewentualne dyskusje pomiędzy niemieckim związkiem a rządem w celu wprowadzenia wyjątków od obowiązku odbywania kwarantanny dla piłkarzy udających się na zgrupowania kadr narodowych i rozgrywanie spotkań w miejscach objętych koniecznością odizolowania zawodników na dwa tygodnie po ich powrocie.

W mediach pojawiło się kilka spekulacji mówiących o tym, że w razie konieczności PZPN może spróbować porozumieć się z UEFA oraz Anglią w sprawie zmiany gospodarza lub rozegrania najbliższego pojedynku na neutralnym terenie.

Taką ewentualność jednoznacznie wykluczył rzecznik naszego związku w rozmowie z „WP SportoweFakty”.

- Każdy inny wariant, poza spotkaniem na Wembley, jest nierealny. Możliwości są następujące: nasza drużyna może rozegrać spotkanie w pełnym składzie lub w osłabieniu. Nie ma też argumentów, by przełożyć mecz na inny termin - poinformował Jakub Kwiatkowski.

- Ani razu ze strony Bayernu nie padło stwierdzenie, lub nawet wątpliwość, że Roberta może zabraknąć na spotkanie z Anglią. Klub wysłał wszystkie niezbędne informacje do organu sanitarnego w Bawarii i czeka na decyzję. Niezależnie od tego, Niemiecka Federacja Piłkarska, ma rozmawiać z rządem na temat wyjątków. Takie informacje przekazała nam UEFA - dodał przedstawiciel PZPN-u.

Jeżeli wspomniany obowiązek odbycia kwarantanny zostałby podtrzymany i nie wprowadzono by żadnych wyjątkowych, to ewentualny udział Lewandowskiego w starciu z Anglią zmusiłby go do opuszczenia niezwykle ważnego dla losów mistrzostwa Niemiec spotkania z RB Lipsk i kolejnego z Unionem Berlin.

Absencja w tych meczach mogłaby ponadto pozbawić doświadczonego napastnika szans na pobicie rekordu legendarnego Gerda Müllera.

***

Reprezentacja Polski: Co z Robertem Lewandowskim i występem z Anglią? Bayern na razie czeka

Reprezentacja Polski: Paulo Sousa podał ostateczną kadrę na marcowe mecze

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Bonke Innocent w Lorient OFICJALNIE: Bonke Innocent w Lorient Brentford finalizuje największy transfer w swojej historii Brentford finalizuje największy transfer w swojej historii Raków Częstochowa wstępnie dogadany w sprawie rekordowego transferu Raków Częstochowa wstępnie dogadany w sprawie rekordowego transferu OFICJALNIE: Wyjaśniona przyszłość Semira Štilicia OFICJALNIE: Wyjaśniona przyszłość Semira Štilicia Widzew Łódź celuje w transfer z Ekstraklasy Widzew Łódź celuje w transfer z Ekstraklasy FC Barcelona z możliwością wykupienia dwóch piłkarzy FC Barcelona z możliwością wykupienia dwóch piłkarzy Adam Nawałka nie jest trenerskim geniuszem. To… dobrze? Adam Nawałka nie jest trenerskim geniuszem. To… dobrze?

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy