Reprezentacja Polski. Sousa: Podjąłem kilka złych decyzji personalnych...

Reprezentacja Polski. Sousa: Podjąłem kilka złych decyzji personalnych... fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: TVP Sport

Po meczu Polski z Węgrami do postawy swoich podopiecznych odniósł się selekcjoner naszej kadry, Paulo Sousa.

Czwartkowy mecz przeciwko Węgrom był nie tylko inauguracją eliminacji do Mistrzostw Świata w Katarze, ale także debiutem Paulo Sousy w roli selekcjonera.

W swoim pierwszym spotkaniu jego podopieczni nie ustrzegli się błędów, ale mimo to udało im się wywieźć z Budapesztu cenny punkt. Mecz zakończył się natomiast rezultatem 3-3. Gole dla „Biało-czerwonych” strzelali kolejno Krzysztof Piątek, Kamil Jóźwiak i Robert Lewandowski.

Po meczu do gry swoich podopiecznych postanowił odnieść się sam Sousa.

- Dziś zagraliśmy dwie zupełnie różne połowy. W pierwszej widać było wiele mankamentów w naszej grze. Brakowało nam agresji, przyspieszenia oraz większej intensywności. To jednak powinno przyjść z czasem, bo budowa drużyny to proces, a my na pewno będziemy się poprawić. Mimo wszystko zasłużyliśmy na zwycięstwo - stwierdził.

Portugalczyk przyznał, że gdyby mógł cofnąć czas, to jego wybory personalne mogły wyglądałyby inaczej.

- Glik zastąpił Helika, bo ten miał żółtą kartkę i obawialiśmy się, że będziemy musieli kończyć w dziesięciu. Gdyby mecz zaczął się jeszcze raz, to pewnie wiele moich decyzji personalnych wyglądałoby inaczej. Pewne jest, że mamy na czym budować - dodał.

Nowy selekcjoner „Biało-czerwonych” miał również zastrzeżenia do pracy sędziów.

- W eliminacjach bardzo przydałby się VAR. Widzieliśmy dzisiaj wiele błędnych decyzji i większość niestety była na naszą niekorzyść - skwitował.

Już za kilka dni Polaków czeka kolejne spotkanie eliminacyjne. W niedzielę bowiem ekipa prowadzona przez Paulo Sousę zmierzy się z Andorą. Tryptyk marcowych meczów domknie hit przeciwko Anglikom.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Edi Andradina wskazał najważniejszych dla siebie i najlepszych trenerów. „Vanderlei Luxemburgo mówił, że jestem gruby” Edi Andradina wskazał najważniejszych dla siebie i najlepszych trenerów. „Vanderlei Luxemburgo mówił, że jestem gruby” Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy