Reprezentacja Polski: Stanisław Czerczesow już po pierwszych rozmowach z Cezarym Kuleszą?!

Reprezentacja Polski: Stanisław Czerczesow już po pierwszych rozmowach z Cezarym Kuleszą?! fot. Alizada Studios / Shutterstock.com
Redakcja
Redakcja
Źródło: Match TV

Stanisław Czerczesow może zostać następcą Paulo Sousy w roli selekcjonera reprezentacji Polski - informuje Match TV.

Rosyjskie medium donosi, że prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej nieformalnie rozmawiał już z Czerczesowem, który bardzo entuzjastycznie podchodzi do możliwości przejęcia polskiej kadry.

Oczywiście na razie są to czysto zakulisowe dyskusje, gdyż Paulo Sousa walczy o awans na Mistrzostwa Świata w Katarze. Polska - na dwie kolejki przed końcem - zajmuje drugą lokatę w grupie kwalifikacyjnej, co oznacza udział w barażach. Jeśli ta misja zakończyłaby się niepowodzeniem, do ewentualnej zmiany szkoleniowca z Portugalczyka na Rosjanina mogłoby dojść w marcu 2022 roku.

58-letni szkoleniowiec z sentymentem wspomina pracę w Legii Warszawa w sezonie 2015/2016. Wówczas sięgnął po mistrzostwo i puchar Polski. Zaraz po rozstaniu ze stołecznym klubem przejął reprezentację Rosji, z którą pracował aż do zakończenia EURO 2020. W 2018 roku awansował do ćwierćfinału Mistrzostw Świata.

Czerczesow, w przeszłości znakomity bramkarz, reprezentant Rosji, trenował do tej pory FC Kufstein, Wacker Tirol, Spartak Moskwa, Żemczużynę Soczi, Terek Grozny, Amkar Perm oraz Dinamo Moskwa.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County Manchester City kupuje za 42 miliony funtów Manchester City kupuje za 42 miliony funtów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy