Reprezentacja Polski: Surowa kara dla chłopca, który zakłócił mecz z Izraelem

Reprezentacja Polski: Surowa kara dla chłopca, który zakłócił mecz z Izraelem fot. FotoPyk
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: One

Podczas meczu reprezentacji Izraela z Polską, na murawę wbiegł 15-letni chłopiec, który chciał spotkać się z Robertem Lewandowskim. Chłopak został ukarany za zakłócenie przebiegu spotkania.

Już przed pierwszym gwizdkiem mecz Polski w Izraelu był poważnie zagrożony ze względu na konflikt zbrojny na Bliskim Wschodzie. Ostatecznie spotkanie udało się rozegrać, ale w jego trakcie na murawę wbiegł młody kibic. Chłopiec chciał zamienić kilka słów z Robertem Lewandowskim, dlatego dopuścił się złamania przepisów. Co prawda udało mu się dobiec do napastnika Bayernu Monachium, ale zaraz potem został schwytany przez ochroniarzy, a następnie aresztowany przez policję.

Początkowo na młodego kibica nałożono dość kuriozalnie zaledwie dwa tygodnie zakazu stadionowego, ale była to kara jedynie tymczasowa. Izraelski portal „One” informuje, że Sąd Rejonowy w Jerozolimie znacząco przedłużył okres banicja, która teraz będzie trwała do 1 czerwca 2022 roku. Oznacza to, iż chłopiec będzie mógł następny raz pójść na stadion, gdy będzie miał już około 18 lat.

„Działania pozwanego poważnie szkodzą zarówno bezpieczeństwu, jak i piłkarzom, ochroniarzom i wszystkim, którym zależy na porządku publicznym na boiskach piłkarskich” - czytamy w uzasadnieniu decyzji.

„Izraelska policja będzie nadal korzystać ze wszystkich dostępnych narzędzi, by nie dopuścić do popełniania przestępstw na podstawie ustawy o przebiegu wydarzeń sportowych, które potencjalnie wpływają negatywnie na zawodników, wizerunek państwa w rozgrywkach międzynarodowych oraz sportowe wrażenia wszystkich kibiców”.

Choć ostatecznie okazało się, że kibic nie miał złych zamiarów, reakcja policji i sądu nie powinna szczególnie dziwić. Zagrożenie związane z bezpieczeństwem piłkarzy i zawodników postawiło władze i służby porządkowe w stan gotowości, dlatego policja była zmuszona reagować na wszelkiego rodzaju incydenty, mogące zakłócić przebiegowi meczu. Wtargnięcie chłopca spowodowało zaś konieczność przerwania zmagań piłkarskich.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Jagiellonia Białystok: Mamrot na wylocie! Jagiellonia Białystok: Mamrot na wylocie! Manchester City: Zero tolerancji dla przejawów rasizmu. Klub zbada incydent z udziałem kibiców! [WIDEO] Manchester City: Zero tolerancji dla przejawów rasizmu. Klub zbada incydent z udziałem kibiców! [WIDEO] Piątek łączony z nowym klubem. Bologna myśli o jego wypożyczeniu Piątek łączony z nowym klubem. Bologna myśli o jego wypożyczeniu Ousmane Dembélé opuści Barcelonę i LaLiga? Jego agent rozmawiał z trzema klubami Ousmane Dembélé opuści Barcelonę i LaLiga? Jego agent rozmawiał z trzema klubami OFICJALNIE: Quagliarella gra dalej! OFICJALNIE: Quagliarella gra dalej! Transfer Pogby jeszcze przed Euro 2020?! Transfer Pogby jeszcze przed Euro 2020?! Manchester United: Cała naprzód po Eriksena. Drastyczny spadek ceny Manchester United: Cała naprzód po Eriksena. Drastyczny spadek ceny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy