Reprezentacja Polski U-17 gra półfinał z Niemcami. Przewidywane składy, gdzie oglądać?!

Reprezentacja Polski U-17 gra półfinał z Niemcami. Przewidywane składy, gdzie oglądać?! fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info

Polska dotarła do fazy półfinałowej EURO U-17 2023, a jej rywalem będą Niemcy. Przedstawiamy plan transmisji oraz przewidywane składy na to spotkanie.

Biało-czerwoni jak dotąd na turnieju rozgrywanym na Węgrzech radzą sobie znakomicie i nie zmienia tego nawet wysoka porażka z Walią. Marcin Włodarski w meczu kończącym zmagania grupowe wystawił rezerwowy skład, a jego zespół był już pewny awansu z pierwszego miejsca.

W ćwierćfinale Polacy pokonali Serbów 3:2, strzelając gola na wagę zwycięstwa w 89. minucie. Triumf o tyle ważny, że dał gwarancję udziału w nadchodzącym mundialu.

Na następnym etapie rozgrywek drużynie znad Wisły przychodzi się zmierzyć z Niemcami. Historia starć jest bardzo bogata, ale w pamięci kibiców są głównie spotkania seniorów.

Gdy w sierpniu 2021 roku zespoły U-17 (oczywiście były to zupełnie inne reprezentacje) stanęły do rywalizacji, „Orły” wygrały aż 10:1. Z kolei w 2012 roku, także w półfinale EURO, było 1:0, a do siatki trafił Leon Goretzka. Dzisiaj celem jest nie tylko odwet, ale i awans do wielkiego finału, przy czym łatka faworyta i tak należy do Niemiec.

W drugim półfinale Hiszpanie zmierzą się z Francuzami.

***

Przewidywane składy na mecz Polska - Niemcy:

POLSKA:

Piekutowski – Szala, Orlikowski, Krzyżanowski – Kolanko, Rejczyk, Sznaucner, Borys, Wolski – Huras, Skoczylas.

NIEMCY:

Schmitt – Moreira, Jeltsch, Odogu, Kabar – Hermann, Harchaoui, Darvich, Ouedraogo, Brunner – Moerstedt.

***

Transmisja meczu w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej i Smart TV. Zawody skomentują Aleksander Roj i Marek Wasiluk. Start o godzinie 16:30.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Tomasz Hajto ma rywala. Pojedynek dwóch byłych reprezentantów Polski w Clout MMA OFICJALNIE: Tomasz Hajto ma rywala. Pojedynek dwóch byłych reprezentantów Polski w Clout MMA

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy