Reprezentacja Polski U-17 gra półfinał z Niemcami. Przewidywane składy, gdzie oglądać?!

2023-05-30 09:21:10; Aktualizacja: 1 rok temu
Reprezentacja Polski U-17 gra półfinał z Niemcami. Przewidywane składy, gdzie oglądać?! Fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Transfery.info

Polska dotarła do fazy półfinałowej EURO U-17 2023, a jej rywalem będą Niemcy. Przedstawiamy plan transmisji oraz przewidywane składy na to spotkanie.

Biało-czerwoni jak dotąd na turnieju rozgrywanym na Węgrzech radzą sobie znakomicie i nie zmienia tego nawet wysoka porażka z Walią. Marcin Włodarski w meczu kończącym zmagania grupowe wystawił rezerwowy skład, a jego zespół był już pewny awansu z pierwszego miejsca.

W ćwierćfinale Polacy pokonali Serbów 3:2, strzelając gola na wagę zwycięstwa w 89. minucie. Triumf o tyle ważny, że dał gwarancję udziału w nadchodzącym mundialu.

Na następnym etapie rozgrywek drużynie znad Wisły przychodzi się zmierzyć z Niemcami. Historia starć jest bardzo bogata, ale w pamięci kibiców są głównie spotkania seniorów.

Gdy w sierpniu 2021 roku zespoły U-17 (oczywiście były to zupełnie inne reprezentacje) stanęły do rywalizacji, „Orły” wygrały aż 10:1. Z kolei w 2012 roku, także w półfinale EURO, było 1:0, a do siatki trafił Leon Goretzka. Dzisiaj celem jest nie tylko odwet, ale i awans do wielkiego finału, przy czym łatka faworyta i tak należy do Niemiec.

W drugim półfinale Hiszpanie zmierzą się z Francuzami.

***

Przewidywane składy na mecz Polska - Niemcy:

POLSKA:

Piekutowski – Szala, Orlikowski, Krzyżanowski – Kolanko, Rejczyk, Sznaucner, Borys, Wolski – Huras, Skoczylas.

NIEMCY:

Schmitt – Moreira, Jeltsch, Odogu, Kabar – Hermann, Harchaoui, Darvich, Ouedraogo, Brunner – Moerstedt.

***

Transmisja meczu w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej i Smart TV. Zawody skomentują Aleksander Roj i Marek Wasiluk. Start o godzinie 16:30.