Reprezentacja Polski U-17 rozpoczyna mundial! Poznaliśmy składy na mecz z Japonią [OFICJALNIE]

2023-11-11 09:00:27; Aktualizacja: 7 miesięcy temu
Reprezentacja Polski U-17 rozpoczyna mundial! Poznaliśmy składy na mecz z Japonią [OFICJALNIE] Fot. FotoPyK
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Łączy Nas Piłka

W Narodowe Święto Niepodległości nasi młodzi przedstawiciele piłkarscy rozpoczynają batalię o Puchar Świata w kategorii do lat 17. Selekcjoner Marcin Włodarski desygnował wyjściową jedenastkę.

Atmosfera wokół reprezentacji mocno zgęstniała po niemieszczącym się w głowie incydencie, jakiego na początku tego miesiąca dopuściła się grupka utalentowanych zawodników. Oskar Tomczyk, Filip Wolski, Jan Łabędzki i Filip Rózga zostali karnie oddelegowani do własnych klubów za zakrapiane alkoholem nocne życie na Bali.

Później okazało się, że FIFA nie wyraziła zgody na wypełnienie luki w kadrze na mocy obowiązujących przepisów, w których nie ma mowy o możliwości takiego procesu z wyłączeniem powodów zdrowotnych na nie wcześniej niż 24 godziny przed rozpoczęciem pierwszego spotkania.

To doprowadziło opłakanego stanu kadry, który trzech meczach fazy grupowej na przestrzeni siedmiu dni musi konkurować w niełatwych warunkach pogodowych (wysokie temperatury i wilgotność powietrza) z rywalami zaledwie 17 piłkarzami, z czego trzej to bramkarze.

Pierwszy gwizdek na obiekcie w Bandung wybrzmi o godzinie 10:00. Transmisja w TVP Sport, na stronie Sport.tvp.pl oraz na aplikacji mobilnej.

***

U-17: Podstawowy skład reprezentacji Polski na mecz z Japonią:

Michał Matys; Dominik Szala, Igor Orlikowski, Jakub Krzyżanowski, Maksymilian Sznaucer, Krzysztof Kolanko, Karol Borys, Marcel Reguła, Szymon Łyczko, Daniel Mikołajewski, Mike Huras.

Ławka rezerwowych: Miłosz Piekutowski, Robin Lisewski, Michał Gurgul, Mateusz Skoczylas, Piotr Kowalik, Igor Brzyski.