Reprezentacja Polski. Wojciech Szczęsny: Myślenie o drugim miejscu jest mało ambitne

Reprezentacja Polski. Wojciech Szczęsny: Myślenie o drugim miejscu jest mało ambitne fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Interia.pl| Polsat Sport

Wojciech Szczęsny zabrał głos przed czwartkowym meczem reprezentacji Polski z Węgrami.

W czwartkowy wieczór dojdzie do pierwszego starcia podopiecznych Paulo Sousy w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata. Polacy w Budapeszcie zmierzą się z Węgrami.

O zabranie głosu przed tym ważnym meczem poproszony został golkiper Juventusu i „Biało-czerwonych”, Wojciech Szczęsny.

- Za nami wprawdzie niewiele treningów, ale dużo odpraw. Wszystko po to, by zrozumieć pomysł trenera. Od jakiegoś czasu wysyłano nam informacje na temat indywidualności w drużynie naszych rywali. Z ich rozpracowaniem nie było problemów - stwierdził.

30-latek po raz pierwszy od dawna już przed zgrupowaniem był pewien, że to on stanie od pierwszej minuty między słupkami w meczu reprezentacji.

- Jest to na pewno inne uczucie niż przez ostatnie kilka lat. Cieszę się z tego, ale nie będę ukrywał, że to samo w sobie nie jest osiągnięciem. Trzeba przede wszystkim pomagać drużynie. Wybór trenera muszę potwierdzić na boisku - dodał.

Bramkarz odniósł się także do celu, jaki stawia sobie przed początkiem eliminacji do mundialu.

- Od jutra zaczynamy walkę i moim zdaniem celowanie w drugą lokatę jest naprawdę mało ambitne. Może nie w każdym meczu będziemy faworytem, bo mamy starcie z Anglikami, ale wierzę, że nawet wtedy uda nam się znaleźć jakiś sposób, by wygrać - zakończył.

Pierwszy gwiazdek obwieszczający początek starcia z Węgrami zabrzmi w Budapeszcie o godzinie 20:45.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner Legendarny Jimmy Greaves nie żyje Legendarny Jimmy Greaves nie żyje FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa OFICJALNIE: Paulinho odszedł z Al-Ahli po rozegraniu czterech meczów OFICJALNIE: Paulinho odszedł z Al-Ahli po rozegraniu czterech meczów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy