Reprezentacja Polski z Lewandowskim, Piątkiem i Milikiem na Anglię [OFICJALNIE]. Dlatego zmieniono przepisy

Reprezentacja Polski z Lewandowskim, Piątkiem i Milikiem na Anglię [OFICJALNIE]. Dlatego zmieniono przepisy fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: PZPN

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że wszyscy piłkarze powołani przez selekcjonera Paulo Sousę będą mogli wziąć udział w nadchodzących meczach eliminacji Mistrzostw Świata.

W minionych dniach olbrzymie emocje wśród osób zainteresowanych losami naszej kadry narodowej wywołały pojawiające się w mediach informacje o możliwej absencji Roberta Lewandowskiego, Krzysztofa Piątka oraz Arkadiusza Milika w ostatnim marcowym spotkaniu kwalifikacyjnym do mundialu w 2022 roku przeciwko Anglii.

Cała trójka miała zostać pozbawiona szansy na udział w tym pojedynku ze względu na obowiązujące restrykcje w Niemczech oraz Francji, które nakazywałyby im odbycie kwarantanny po powrocie z Wielkiej Brytanii.

Na szczęście nasi najlepsi obecnie napastnicy będą mogli finalnie udać się z reprezentacją na to niezwykle istotne oraz prestiżowe starcie, o czym poinformował rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej.

„Oficjalnie: Bayern i Hertha potwierdziły zwolnienie Lewego i Piony na mecz w Anglii. Również federacja francuska przysłała zgodę na zwolnienie z kwarantanny dla Arka Milika. Do Anglii w komplecie, ale i tak najważniejszy póki co dobry start w Budapeszcie” - napisał Jakub Kwiatkowski na Twitterze.

Występ dwóch pierwszych wymienionych zawodników w spotkaniu przeciwko „Synom Albionu” stał się możliwy dzięki złagodzeniu restrykcji obowiązujących w Niemczech przez Instytut Roberta Kocha (federalną agencję  rządową i niezależny instytut badawczy, na podstawie danych określający wszystkie obostrzenia, jakie obowiązują w kraju naszego zachodniego sąsiada), który wykreślił Wielką Brytanię z listy obszarów największego ryzyka zakażeń koronawirusem. To oznacza, że kwarantannę u naszego sąsiada będą musieli odbyć tylko ci, którzy uzyskają pozytywny wynik na obecność groźnej infekcji po powrocie.

W naszych mediach pojawiło się sporo informacji o odegraniu kluczowej roli w tym aspekcie przez premiera Mateusza Morawieckiego za sprawą nawiązanych kontaktów z kanclerz Angelą Merkel. Ale nie mogło to tak wyglądać - obcy rząd, w tym przypadku z Polski, nie może mieć wpływu na suwerenne decyzje podejmowane przez władze innego państwa w związku z między innymi obowiązującymi restrykcjami, mającymi zapobiec rozpowszechnianiu się koronawirusa.

W przypadku otrzymania zgody na wyjazd do Anglii przez Arkadiusza Milika sytuacja prezentowała się nieco inaczej, ponieważ Polski Związek Piłki Nożnej pozostawał w kontakcie z Francuską Federacją Piłkarską, która po otrzymaniu szeregu dokumentów dotyczących pobytu napastnika na zgrupowaniu kadry zgodziła się na zwolnienie go z obowiązku odbycia kwarantanny po powrocie do Olympique'u Marsylia z Wielkiej Brytanii.

***

Reprezentacja Polski: Paulo Sousa podał ostateczną kadrę na marcowe mecze

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy