Reprezentacja Polski zagra w EURO 2024 do lat 17 [OFICJALNIE]

Reprezentacja Polski zagra w EURO 2024 do lat 17 [OFICJALNIE] fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info

Reprezentacja Polski U-17 po pokonaniu Czech 2:1 zapewniła sobie awans na Mistrzostwa Europy 2024.

Biało-czerwoni przeszli przez pierwszą rundę eliminacji jak burza, notując trzy zwycięstwa. W tym czasie pokonali Łotwę, Mołdawię oraz Szwecję i stracili tylko jednego gola.

Po uzyskaniu przepustki do Elite round Polacy trafili do grupy 8, z Białorusią, Bośnią i Hercegowiną oraz Czechami.

Zmagania ekipa znad Wisły rozpoczęła od zwycięstwa 4:1 z drugą z wymienionych drużyn. Później przyszła nieoczekiwana porażka ze wschodnim sąsiadem, wobec czego konieczna była wygrana nad ostatnim z rywali.

Podopieczni Rafał Lasockiego na tle Czech dźwignęli presję i już po 23 minutach prowadzili. W tym czasie gole strzelali Jakub Adkonis oraz Jakub Pietuszewski. Ten pierwszy skutecznie zamienił rzut karny na gola, ten drugi popisał się przepiękną akcją.

„Národní tým” odpowiedzieli tylko jednym trafieniem, wobec czego Polacy wygrali 2:1 i zapewnili sobie awans na EURO 2024 z pierwszego miejsca.

Turniej organizowany przez Cypr odbędzie się w dniach 20 maja - 5 czerwca.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy