2024-06-25 19:55:50; Aktualizacja: 3 miesiące temu
Reprezentacja Polski zaskoczyła Francję. Godne pożegnanie z EURO 2024 [WIDEO] Fot. FotoPyK
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: TVP Sport

Reprezentacja Polski zaprezentowała się godnie w meczu z Francją i wyrwała remis 1:1.

Michał Probierz w meczu z Francją postawił na ofensywną jedenastkę, z zawodnikami, którzy umieją operować piłką i są dobrzy technicznie, czyli słowa o niewyrzekaniu się ofensywnego stylu gry nie zostały włożone między bajki.

Polacy wyszli na drużynę Didiera Deschampsa bez kompleksów, oczywiście zdając sobie sprawę z wyższej jakości przeciwnika, jednak chcąc przy tym go zaskoczyć.

Nie można powiedzieć, że któraś z drużyn w pierwszej połowie miała wyraźną przewagę. Francuzi mieli co prawda swoje sytuacje, kilka razy świetnie wykazał się Łukasz Skorupski po strzałach Kyliana Mbappe. Zespół Michała Probierza również jednak miał swoje sytuacje, jak strzał z dystansu Piotra Zielińskiego, uderzenie Kacpra Urbańskiego po rzucie rożnym czy strzał głową Roberta Lewandowskiego po dośrodkowaniu Zielińskiego.

Niestety pod koniec pierwszej części gry zespół znad Sekwany zaczął atakować coraz częściej i Łukasz Skorupski musiał się napocić, aby nie dać się pokonać. Wicemistrzowie świata nie zdołali jednak umieścić piłki w naszej bramce.

Druga połowa zaczęła się podobnie do tego, jak skończyła się pierwsza. Francuzi znowu przez kilka minut oblegali naszą bramkę, a reprezentacja Polski nie była w stanie nawet wyjść na ich połowę. Udało się na chwilę to uspokoić, ale już po paru minutach w naszym polu karnym leżał Ousmane Dembélé sfaulowany przez Jakuba Kiwiora. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Kylian Mbappé, po czym bez wątpliwości pokonał Łukasza Skorupskiego.

Po golu wciąż lepsi byli Francuzi, a Polacy nadal nie byli w stanie stworzyć okazji strzeleckiej. Zespół Michała Probierza starał się budować ataki pozycyjne, jednak zawsze zatrzymywały się one, gdy tylko „Trójkolorowi” zaatakowali nas pressingiem.

Nagle jeden z wypadów naszej reprezentacji zakończył się faulem Dayota Upamecano na Karolu Świderskim. Po analizie VAR sędzia wskazał na 11. metr. Za pierwszym podejściem Robert Lewandowski nie wykorzystał tej szansy, ale z bramki przed strzałem wyszedł Mike Maignan, więc zarządzono powtórzenie próby. Tym razem piłkarz FC Barcelony nie pomylił się.

Po bramce powróciliśmy na dobre tory, nie byliśmy już pasywni, chociaż im bliżej 90. minuty, tym bardziej Francuzi szturmowali naszą bramkę. Ekipa Michała Probierza jednak grała z zaangażowaniem i próbowała wyprowadzać ataki.

Łukasz Skorupski: 9

Piłkarz Bologny ponownie musiał długo czekać na swoją szansę, ale ponownie nie zawiódł. W kilku sytuacjach ratował naszą reprezentację, a przy rzucie karnym był bez szans.

Paweł Dawidowicz: 7

Zdecydowanie lepsze spotkanie w jego wykonaniu, niż niechlubny mecz z Holandią. Raz zablokował groźny strzał, w końcówce meczu wybił wiele piłek.

Jan Bednarek: 8

Nieoczekiwanie dobry mecz piłkarza Southampton. Bednarek był pewny w obronie, nawet nas ratował. Kilka razy również wyprowadzał piłkę. Zdecydowanie najrówniejszy z naszych stoperów.

Jakub Kiwior: 5

Gracz Arsenalu był niezbyt pewny w tym meczu. Zdarzało mu się tracić piłkę, nawet na naszej połowie. W jednej sytuacji wykonał bardzo dobry wślizg, ale innym razem sprokurował rzut karny.

Przemysław Frankowski: 5

Z pewnością pierwsza połowa w jego wykonaniu była słabsza, niż druga. Zaprezentował się dobrze po lewej stronie, jednak nie był to dobry mecz w jego wykonaniu.

Jakub Moder: 7

Dobry mecz Jakuba Modera. Piłkarz Brighton pokazał, że nie potrzebujemy w środku pola zawodnika typowo defensywnego, gdyż to on był najbardziej cofniętym graczem naszego środka pola. Jednocześnie nie przeszkodziło to mu w kreowaniu sytuacji, czy rozpoczynaniu ataków.

Piotr Zieliński: 7

Kolejny dobry mecz Piotra Zielińskiego. Chociaż zdarzały mu się lepsze, jak ten z Holandią. Wcześniej był jednym z niewielu wyróżniających się, a dzisiaj był jednym z wielu.

Nicola Zalewski: 6

Nie wykonywał bardzo dobrej pracy na swoim wahadle. Lepsze wydanie Zalewskiego oglądaliśmy choćby w sparingu z Turcją.

Sebastian Szymański: 7

Solidny mecz w wykonaniu ofensywnego pomocnika, ale to wciąż nie jest to, czego byśmy od niego oczekiwali. Niemniej, zagrał lepiej, niż w ostatnich meczach, za które był krytykowany,

Kacper Urbański: 7

Nieziemski lub okazał w tym starciu Kacper Urbański. 19-latek zagrał na takim poziomie pewności siebie, jakby grał z kolegami na ulicy,

Robert Lewandowski: 6

W końcu nie możemy powiedzieć o naszym kapitanie, że przez niego zagraliśmy źle. Lewandowski pracował dla drużyny i strzelił bramkę, choć potrzebował dwóch uderzeń z karnego.

Michał Skóraś: 7

Gracz Club  Brugge zaprezentował się dobrze po wejściu. Solidnie i sumiennie pracował w defensywie.

Karol Świderski: 7

To po faulu na nim Polska otrzymała rzut karny. Głównie biegał, mniej okazji miał na grę z piłką przy nodze.