Reprezentacja Polski: Zwolnienie Jerzego Brzęczka decyzją sportową

Reprezentacja Polski: Zwolnienie Jerzego Brzęczka decyzją sportową fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Krzysztof Stanowski I Łukasz Olkowicz I Twitter

Zwolnienie Jerzego Brzęczka ze stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski było decyzją sportową - informuje Krzysztof Stanowski.

Polski Związek Piłki Nożnej zaskoczył wszystkich wiadomością o odejściu Brzęczka kilkadziesiąt minut temu. Konferencja prasowa z udziałem Zbigniewa Bońka rozpocznie się w czwartek o 15:00. Już teraz pojawiły się jednak pierwsze informacje na temat rozstania z 49-letnim szkoleniowcem.

„Co usłyszałem: decyzja ws. zwolnienia Brzęczka to decyzja sportowa, wynikająca z analizy tego, co czeka nas w 2021 roku. Selekcjoner (były już) mocno rozczarowany i zawiedziony” - napisał Stanowski na Twitterze.

„Nowy selekcjoner pozna piłkarzy w poniedziałek (22.03). W czwartek (25.03) gra już z Węgrami na wyjeździe w eMŚ. Piłkarze wspólnie potrenują raz, jak dobrze pójdzie, to dwa i zagrają mecz o być może drugie miejsce w grupie. Tak, to jest przemyślana wizja” - skomentował z kolei całą sprawę Łukasz Olkowicz z „Przeglądu Sportowego”.

Póki co media nie wymieniają konkretnych nazwisk szkoleniowców w kontekście przejęcia reprezentacji, ale można przypuszczać, że lada moment się pojawią.

Dodajmy, że w marcu biało-czerwonych czekają aż trzy mecze eliminacji Mistrzostw Świata: z Węgrami, Andorą i Anglią (kolejno 25, 28 i 31 marca).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy