Reprezentacja Walii: Trzech zawodników odesłanych wcześniej do domu za złamanie przepisów [OFICJALNIE]

Reprezentacja Walii: Trzech zawodników odesłanych wcześniej do domu za złamanie przepisów [OFICJALNIE] fot. Shutterstock
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: FAW I The Athletic

Walijska federacja poinformowała, że Hal Robson-Kanu, Rabbi Matondo i Tyler Roberts na pewno nie zagrają we wtorkowym meczu eliminacji Mistrzostw Świata z Czechami.

Cała trójka przedwcześnie opuściła zgrupowanie reprezentacji Walii z powodu złamania protokołu ustanowionego przez rodzimą federację i wróci do swoich klubów. Związek dodał, że nie będzie już komentował tej sprawy.

Jak podaje The Athletic, piłkarze nie wrócili o czasie do swoich hotelowych pokojów. Prawdopodobnie nie złamali oni żadnych koronawirusowych obostrzeń, ale nieprzestrzeganie wyznaczonej godziny powrotu zostało uznane za wystarczająco poważne naruszenie dyscypliny, aby odesłać ich do domów.

Do całej sytuacji odniósł się już Roberts.

- Zasady to zasady i nie powinienem był być w hotelu później niż o ustalonej godzinie. Przepraszam cały zespół, sztab szkoleniowy i kibiców. Będę ciężko pracował, by wywalczyć sobie miejsce w reprezentacji na Mistrzostwa Europy - powiedział 22-letni napastnik Leeds United.

Matondo, Roberts i Robson-Kanu pojawili się na murawie w sobotnim meczu towarzyskim z Meksykiem (1:0). Wcześniej Walijczycy rozpoczęli eliminacje MŚ od porażki z Belgią 1:3.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy