Reprezentanci Polski na liście życzeń Lechii

2017-05-25 15:21:57; Aktualizacja: 7 lat temu
Reprezentanci Polski na liście życzeń Lechii Fot. Transfery.info
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Dziennik Bałtycki

„Dziennik Bałtycki” pisze o ambitnych planach Lechii Gdańsk na letnie okienko transferowe.

Nadwie kolejki przed końcem tego sezonu Ekstraklasy gdańszczanietracą dwa punkty do liderującej Legii Warszawa. To oczywiścieniewiele, ale w Trójmieście zdają sobie sprawę z tego, że aby jeszcze skuteczniej rywalizować o tytuł w kolejnym sezonie, potrzebne będą wzmocnienia.


Itak, na celowniku Lechii miał znaleźć się Artur Sobiech. 26-lateknie przedłuży swojego kontraktu z Hannoverem i lada moment będziewolnym zawodnikiem. Zainteresowanych jego zatrudnieniem jest sporoklubów i wśród nich ma być właśnie Lechia. Patrząc jednakrealnie, jego powrót do Ekstraklasy już teraz wydaje się raczejostatecznością.


Owiele bardziej prawdopodobne jest pozyskanie Mariusza Stępińskiego.Trzykrotny reprezentant Polski latem przeniósł się z Ruchu Chorzówdo Nantes. Po niezłym początku we Francji 22-latek stracił miejscew składzie i nie jest zadowolony ze swojej pozycji w klubie. Niemożna wykluczyć, że w jego przypadku w grę weszłoby wypożyczeniedo Gdańska.


Lechiachce również Patryka Lipskiego, którego próbowała sprowadzić dosiebie już w dwóch poprzednich okienkach transferowych. Młodzieżowyreprezentant Polski rozstał się niedawno z Ruchem z powoduzaległości finansowych i obecnie trenuje gościnnie z PogoniąSzczecin.


Przypomnijmy,że Lechia już wcześniej zapewniła sobie transfery Mateuszów:Lewandowskiego i Matrasa oraz Michała Nalepy.