Reprezentanci Polski nie akceptują tego piłkarza

Reprezentanci Polski nie akceptują tego piłkarza fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Bożydar Iwanow I Piłkarski salon [Meczyki.pl, YouTube]

W piątek poznaliśmy listę piłkarzy powołanych przez Fernando Santosa do reprezentacji Polski na marcowe mecze. Nie ma na niej Rafała Gikiewicza. Na temat bramkarza Augsburga w programie „Piłkarski Salon” na kanale Meczyki.pl na YouTube'ie wypowiedział się Bożydar Iwanow.

Rafał Gikiewicz od kilku sezonów potwierdza swoją klasę w Bundeslidze. Obecny sezon jest jego trzecim w Augsburgu. W jego trakcie 35-latek zanotował 20 występów i pięć czystych kont.

Mimo gry na wysokim poziomie bramkarz do tej pory nie zadebiutował w reprezentacji Polski. Temat jego powołania do drużyny narodowej był już wielokrotnie poruszany. Sam golkiper w przeszłości dawał do zrozumienia, że jego zdaniem zasłużył na szansę. Wydawało się, że takową może otrzymać w marcu od nowego selekcjonera Fernando Santosa, ale jednak zabrakło go w ostatecznej kadrze. Spośród bramkarzy Portugalczyk postawił na Wojciecha Szczęsnego, Łukasza Skorupskiego oraz Bartłomieja Drągowskiego.

Na temat Gikiewicza wypowiedział się Bożydar Iwanow.

- Był obserwowany, ale mówiłem w ostatnim czasie, że to nie jest zawodnik akceptowany przez całą reprezentację Polski. Nie słyszałem tego, ale gdzieś pojawiły się głosy, że on w roli eksperta telewizyjnego czy youtube’owego - bodajże w czasie Mistrzostw Europy - krytycznie wypowiadał się na temat polskich piłkarzy, którzy uczestniczyli w tym turnieju.

- To zostało bardzo źle odebrane przez grono kadry. Facet, który chce grać w tej reprezentacji, być może krytykuje swoich przyszłych kolegów. Nie zarejestrowałem tego, żeby to było aż tak mocno, ale druga strona tak to odebrała - przyznał dziennikarz w programie „Piłkarski Salon”.

***

Reprezentacja Polski: Pierwsze powołania Fernando Santosa. Jest debiutant! [OFICJALNIE]

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Klub z Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdzą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Klub z Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdzą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy