Reprezentanci Polski nie akceptują tego piłkarza

2023-03-18 15:20:14; Aktualizacja: 1 rok temu
Reprezentanci Polski nie akceptują tego piłkarza Fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Bożydar Iwanow I Piłkarski salon [Meczyki.pl, YouTube]

W piątek poznaliśmy listę piłkarzy powołanych przez Fernando Santosa do reprezentacji Polski na marcowe mecze. Nie ma na niej Rafała Gikiewicza. Na temat bramkarza Augsburga w programie „Piłkarski Salon” na kanale Meczyki.pl na YouTube'ie wypowiedział się Bożydar Iwanow.

Rafał Gikiewicz od kilku sezonów potwierdza swoją klasę w Bundeslidze. Obecny sezon jest jego trzecim w Augsburgu. W jego trakcie 35-latek zanotował 20 występów i pięć czystych kont.

Mimo gry na wysokim poziomie bramkarz do tej pory nie zadebiutował w reprezentacji Polski. Temat jego powołania do drużyny narodowej był już wielokrotnie poruszany. Sam golkiper w przeszłości dawał do zrozumienia, że jego zdaniem zasłużył na szansę. Wydawało się, że takową może otrzymać w marcu od nowego selekcjonera Fernando Santosa, ale jednak zabrakło go w ostatecznej kadrze. Spośród bramkarzy Portugalczyk postawił na Wojciecha Szczęsnego, Łukasza Skorupskiego oraz Bartłomieja Drągowskiego.

Na temat Gikiewicza wypowiedział się Bożydar Iwanow.

- Był obserwowany, ale mówiłem w ostatnim czasie, że to nie jest zawodnik akceptowany przez całą reprezentację Polski. Nie słyszałem tego, ale gdzieś pojawiły się głosy, że on w roli eksperta telewizyjnego czy youtube’owego - bodajże w czasie Mistrzostw Europy - krytycznie wypowiadał się na temat polskich piłkarzy, którzy uczestniczyli w tym turnieju.

- To zostało bardzo źle odebrane przez grono kadry. Facet, który chce grać w tej reprezentacji, być może krytykuje swoich przyszłych kolegów. Nie zarejestrowałem tego, żeby to było aż tak mocno, ale druga strona tak to odebrała - przyznał dziennikarz w programie „Piłkarski Salon”.

***

Reprezentacja Polski: Pierwsze powołania Fernando Santosa. Jest debiutant! [OFICJALNIE]