Reprezentancja Hiszpanii: Kapitanowie zabrali głos w sprawie Luisa Rubialesa

Reprezentancja Hiszpanii: Kapitanowie zabrali głos w sprawie Luisa Rubialesa fot. Diego Thomazini / Shutterstock.com
Kacper Adamczyk
Kacper Adamczyk
Źródło: RFEF

Na początku zgrupowania przed wrześniowymi meczami eliminacji do Mistrzostw Europy reprezentanci Hiszpanii wydali oświadczenie w sprawie ostatnich wydarzeń wokół Królewskiego Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej.

Na otwierającej zgrupowanie konferencji prasowej pojawili się czterech kapitanowie drużyny „La Furia Roja” - Álvaro Morata, César Azpilicueta, Rodri i Marco Asensio, którzy w imieniu wszystkich kadrowiczów wygłosili oświadczenie, odnoszące się do burzy wokół Luisa Rubialesa.

Przypomnijmy, że działacz został tymczasowo zawieszony przez FIFA za pocałowanie w usta w trakcie ceremonii dekoracji Mistrzostw Świata w piłce nożnej kobiet jednej z zawodniczek, Jennifer Hermoso. 46-latek, mimo wywołania ogromnego skandalu nie ustąpił ze stanowiska, ale na razie nie może pełnić swojej funkcji, a FIFA prowadzi wobec niego postępowanie dyscyplinarne.

W dodatku piłkarki reprezentantki Hiszpanii postanowiły, że dopóki nie dojdzie do zmiany na stanowisku prezesa, to one w narodowych barwach nie wystąpią.

Oto jak do całej sprawy ustosunkowali się zawodnicy z męskiej drużyny „La Furia Roja”.

- Przede wszystkim chcemy jeszcze raz wyrazić naszą dumę i przekazać najszczersze gratulacje dla reprezentacji kobiet za wywalczenie tytułu mistrzyń świata w Sydney. Jest to historyczny kamień milowy dla rozwoju kobiecej piłki w Hiszpanii, który z pewnością zainspiruje wiele kobiet. Z tego powodu chcemy wyrazić żal i naszą solidarność z zawodniczkami, które doświadczyły zszargania swojego sukcesu - powiedzieli.

- Chcemy odrzucić zachowanie Pana Rubialesa, które uważamy za niedopuszczalne. Uważamy, że nie sprostał randze reprezentowanego przez siebie stanowiska. Stanowczo i wyraźnie stoimy po stronie wartości, jakie reprezentuje sport. Hiszpański futbol musi być przykładem szacunku, inspiracji, równości i różnorodności oraz musi dawać przykład swoim zachowaniem zarówno na boisku, jak i poza nim - dodali.

- Od dzisiaj koncentrujemy się spotkaniach kwalifikacji do EURO 2024 przeciwko Gruzji i Cyprowi, które są bardzo ważne dla przyszłości hiszpańskiego futbolu. Od tej chwili chcielibyśmy móc skupić się tylko na kwestiach sportowych, biorąc pod uwagę wagę stojących przed nami wyzwań - zakończyli.

Zawodnicy „La Furia Roja” nie najlepiej rozpoczęli udział w eliminacjach Mistrzostw Europy w Niemczech. Co prawda w pierwszym meczu pokonali Norwegią (3:0), ale w drugim ulegli Szkotom (0:2). Później jednak zwyciężyli w Final Four Ligi Narodów, co uspokoiło nastroje wokół ekipy Luisa de la Fuente, która w kwestii awansu na najbliższego EURO ma nadal wszystko w swoich rękach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „To jest k*rwa przegięcie”. Były mistrz świata w lekkoatletyce grzmi w sprawie Lecha Poznań „To jest k*rwa przegięcie”. Były mistrz świata w lekkoatletyce grzmi w sprawie Lecha Poznań Wstępne informacje na temat kontuzjowanych Frenkie'ego de Jonga i Pedriego Wstępne informacje na temat kontuzjowanych Frenkie'ego de Jonga i Pedriego Dwie gwiazdy FC Barcelony kontuzjowane w 45 minut meczu z Athletikiem. To może być wielka strata przed rewanżem z Napoli Dwie gwiazdy FC Barcelony kontuzjowane w 45 minut meczu z Athletikiem. To może być wielka strata przed rewanżem z Napoli Erling Braut Haaland zaplanował następny krok w karierze? W tym zespole chciałby zagrać Erling Braut Haaland zaplanował następny krok w karierze? W tym zespole chciałby zagrać Raków Częstochowa rozwiąże kontrakt letniego nabytku? Wojciech Cygan odpowiada Raków Częstochowa rozwiąże kontrakt letniego nabytku? Wojciech Cygan odpowiada To może okazać się bardzo istotne na koniec sezonu. Piłkarze Rakowa Częstochowa rozbili Lecha Poznań i mogą być podwójnie zadowoleni To może okazać się bardzo istotne na koniec sezonu. Piłkarze Rakowa Częstochowa rozbili Lecha Poznań i mogą być podwójnie zadowoleni Michał Skóraś zły po zejściu z boiska. „Rzucił kilkoma przekleństwami” Michał Skóraś zły po zejściu z boiska. „Rzucił kilkoma przekleństwami”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy