Reprezentant Austrii wraca do treningów po wygranej walce z nowotworem [OFICJALNIE]

Reprezentant Austrii wraca do treningów po wygranej walce z nowotworem [OFICJALNIE]
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: Borussia Mönchengladbach

Reprezentant Austrii Stefan Lainer pomyślnie zakończył leczenie raka węzłów chłonnych, którego zdiagnozowano u niego w lipcu bieżącego roku.

- Jestem naprawdę szczęśliwy, że mogę ponownie w pełni skoncentrować się na piłce nożnej i trenować z drużyną. Ostatnich kilka miesięcy było dużym wyzwaniem. Jestem bardzo wdzięczny, że otrzymałem w tym czasie tak duże wsparcie od rodziny, przyjaciół, klubu i kibiców. To wszystko dodało mi sił. Chciałbym szczególnie podziękować mojej żonie i doktorowi Sellmannowi, którzy byli dla mnie największym wsparciem w tym czasie – powiedział 31-letni prawy obrońca.

Po przejściu obowiązkowych badań diagnostycznych będzie stopniowo wracał do treningów.

Stefan Lainer jest związany z Borussią Mönchengladbach od ponad czterech lat. W tym czasie zgromadził ponad 100 występów i cztery gole w Bundeslidze. Brał także udział w rozgrywkach Ligi Mistrzów w sezonie 2020/2021.

Wcześniej czterokrotnie zdobywał mistrzostwo Austrii z Red Bullem Salzburg. Dotarł z nim również do półfinału Ligi Europy.

Rozegrał ponadto 38 meczów w reprezentacji swojego kraju, z którą brał udział w EURO 2020 i strzelił tam gola w wygranym 3:1 spotkaniu grupowym z Macedonią Północną.

Borussia Mönchengladbach zajmuje obecnie dziewiątą pozycję w tabeli Bundesligi. Po 11 kolejkach ma na koncie trzy zwycięstwa, cztery remisy i tyle samo porażek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy