Reprezentant Korei Północnej w Juventusie? Agent komentuje

Reprezentant Korei Północnej w Juventusie? Agent komentuje fot. Transfery.info
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Gianluca Di Marzio

Han Kwang-Song, zgodnie ze słowami swojego agenta, może wkrótce zostać zawodnikiem Juventusu.

Włoskie media już od kilku tygodni spekulują na temat konkretnego zainteresowania utalentowanym piłkarzem Cagliari, który obecnie występuje na wypożyczeniu w drugoligowej Perugii. Reprezentant Korei Północnej byłby nie tylko nadzieją „Starej Damy” na przyszłość, ale także szansą na zwrócenie na siebie uwagi azjatyckich kibiców. O możliwym transferze wypowiedział się agent zawodnika Sandro Stemperini.

- W tym momencie najważniejszą rzeczą dla zawodnika jest to, że interesuje się nim Juventus, który naprawdę chce go sprowadzić do Turynu - powiedział przedstawiciel 19-latka w rozmowie z dziennikarzami ze strony internetowej Gianluki Di Marzio.

- Cagliari i „Bianconeri” prowadzą negocjacje, obie strony są otwarte na ten ruch, a wycena zawodnika zależna jest od nich. Pozwólmy klubom przedyskutować sprawę, a w tym czasie miejmy po prostu nadzieję, że uda się osiągnąć porozumienie. Rozmawialiśmy z [dyrektorem sportowym Juventusu] Fabio Paraticim o możliwym transferze przez ostatnie dwa dni, ale zainteresowanie zrodziło się już we wrześniu, w zasadzie co mecz skauci Juventusu obserwowali Hana w Perugii.

Stemperini przyznaje, że Juventus ma znaczną przewagę nad resztą zainteresowanych. Wyraził też nadzieję, że, choć liczy na realizację transferu, napastnik będzie miał szansę zbierać doświadczenie w mniejszych zespołach.

- Czy inne kluby też są zainteresowane? Tak, będąc szczerym, jest ich wiele i są to wielkie kluby, zarówno z Włoch, jak i całej Europy. Ale to jest tylko słowne zainteresowanie, ekipą, która prowadzi konkretne starania jest Juventus, negocjacje zmierzają do przodu.

- Dla mnie najważniejsze jest to, żeby Han mógł grać dalej na wypożyczeniu w Perugii lub Cagliari. Może zakończyć sezon w Serie B, później rozegrać kampanię w Serie A w barwach Cagliari lub wrócić na Sardynię już teraz i zostać tam przez półtora roku, by dojrzeć. Ważne jest, żeby zdobył doświadczenie w Cagliari, to życzenie każdego.

Han mimo młodego wieku już zdążył wpisać się na karty historii jako pierwszy zawodnik z Korei Północnej, który wystąpił w meczu Serie A i co więcej zdobył bramkę w tych rozgrywkach. Dołączył do Cagliari w 2015 roku po pomyślnym okresie próbnym. Dla „Rossoblu” zdążył zagrać w pięciu meczach ligowych, w których zdobył jedną bramkę, a przed obecnym sezonem udał się na wypożyczenie do Perugii. W Serie B wystąpił już 17 razy, zanotował siedem goli i trzy asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup OFICJALNIE: Artur Sobiech odchodzi z Lecha Poznań OFICJALNIE: Artur Sobiech odchodzi z Lecha Poznań

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy