Reprezentant Panamy zabity w strzelaninie

Reprezentant Panamy zabity w strzelaninie fot. Club Atlético Independiente
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: BBC

Gilberto Hernández zginął w strzelaninie, do której doszło w niedzielę w panamskim mieście Colón.

Około godziny 15:00 czasu lokalnego nieznani sprawy otworzyli ogień do grupy siedmiu osób, wśród których znajdował się 26-letni środkowy obrońca.

Został on przetransportowany do szpitala, gdzie jako jedyna z ofiar zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Nie wiadomo, czy piłkarz był głównym celem ataku.

Według BBC w 40-tysięcznym Colón, położonym nad Kanałem Panamskim, od początku roku doszło do ponad 50 morderstw. Jest to związane z trwającą rywalizacją grup przestępczych o kontrolę nad szlakami przemytu narkotyków.

- Zaprzestańcie przemocy! Wzywam władze do rozpoczęcia działań mających na celu uratowanie młodzieży przed przemocą. Nie wyrządzajcie więcej krzywdy! – zaapelował ojciec zawodnika.

Gilberto Hernández w marcu bieżącego roku wystąpił w dwóch towarzyskich meczach reprezentacji Panamy, przeciwko Gwatemali i Argentynie. W tym drugim spotkaniu zmierzył się między innymi z Lionelem Messim.

Natomiast ze swoim klubem CA Independiente dwukrotnie zdobył mistrzostwo Panamy. W jego barwach strzelił osiem goli w 35 meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Przełomowe wieści w sprawie Luki Modricia. „Najbardziej prawdopodobny scenariusz” Przełomowe wieści w sprawie Luki Modricia. „Najbardziej prawdopodobny scenariusz” Transfery - Relacja na żywo [18/05/2024] Transfery - Relacja na żywo [18/05/2024] Cała naprzód! Chelsea oferuje już 65 milionów euro za supertalent Cała naprzód! Chelsea oferuje już 65 milionów euro za supertalent Lukas Podolski skrytykował Puszczę Niepołomice. „Wstyd dla nas, wstyd dla piłki nożnej” Lukas Podolski skrytykował Puszczę Niepołomice. „Wstyd dla nas, wstyd dla piłki nożnej” „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy