Rewelacja Ligue 1 z zamkniętymi trybunami w europejskich pucharach?! Trzeba podjąć bolesną decyzję

Rewelacja Ligue 1 z zamkniętymi trybunami w europejskich pucharach?! Trzeba podjąć bolesną decyzję fot. rarrarorro / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Get French Football News | L’Équipe

Stade Brestois 29 prezentuje się rewelacyjnie w trwających rozgrywkach Ligue 1 i może otrzymać za to bardzo dużą nagrodę w postaci uzyskania promocji do gry w... Lidze Mistrzów. I tu mogą się zacząć pojawiać problemy dla francuskiego klubu.

Kadra zespołu z Brestu bazuje w dużej mierze na rodzimych piłkarzach. W związku z tym jego wartość jest szacowana na poziomie ekip przewidzianych do walki o utrzymanie.

Pierwsza faza sezonu wskazywała na to, że podopieczni Érica Roya będą rzeczywiście plasować się w tej stawce. Pod koniec roku zanotowali jednak znaczącą zwyżkę formy i dość niespodziewanie znaleźli się nie tak dawno za plecami... liderującego Paris Saint-Germain.

Co prawda ostatnio Stade Brestois 29 zanotowało dwie porażki, ale mimo to zajmuje wciąż miejsce na podium Ligue 1 z dużymi nadziejami na to, żeby zakończyć zmagania nawet w strefie uprawniającej do bezpośredniego startu w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Perspektywa udziału w tych rozgrywkach i potężnych zastrzyk gotówki wiąże się jednocześnie ze spełnieniem określonych wymogów UEFA. A w tym wypadku rewelacja francuskiej ligi ma olbrzymi problem z infrastrukturą.

Przedstawiciele klubu zapowiedzieli już jakiś czas temu, że wybudują nowy obiekt i otworzą go w 2027 roku. Dlatego też nie mieli i nie mają w planach modernizowania obecnego, mogącego pomieścić 15 tysięcy osób.

Z tego też powodu wizytujący obiekt oficjele z europejskiej centrali nie wystawili mu najwyższej noty i nie zgodzą się na to, żeby były na nim rozgrywane spotkania Ligi Mistrzów, Ligi Europy czy Ligi Konferencji przy pełnych trybunach, których pojemność zostałaby ograniczona do... pięciu tysięcy.

W dużej mierze jest to spowodowane tym, że trzy z czterech trybun Stade Francis-Le Blé mają zakazaną konstrukcję rurową.

Jeżeli Stade Brestois 29 zapewni sobie udział w którychkolwiek europejskich zmaganiach,będzie musiało podjąć decyzję o zaakceptowaniu warunków UEFA lub przeniesieniu się na stadion FC Nantes lub Stade Rennais.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE] Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE] Dwóch kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Dwóch kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Górnik Zabrze nie rezygnuje z pomocnika Górnik Zabrze nie rezygnuje z pomocnika

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy