Rewolucja w Hajduku Split. Odwołani trener i prezes zarządu [OFICJALNIE]

Rewolucja w Hajduku Split. Odwołani trener i prezes zarządu [OFICJALNIE]
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: Hajduk Split

Mislav Karoglan nie jest już trenerem Hajduka Split, a Lukša Jakobušić stracił stanowisko prezesa tego chorwackiego klubu.

Decyzje zapadły po wczorajszej porażce 0:1 w wyjazdowym spotkaniu z HNK Rijeka, przez którą różnica punktowa między oboma zespołami wzrosła już do dziesięciu „oczek”.

- Powodem takich rozstrzygnięć nie jest presja społeczna ani medialna, ale chęć wprowadzenia radykalnych zmian. Uważamy, że o tytule mistrzowskim przesądziła porażka w Rijece. Nie widzieliśmy już zatem sensu czekania na koniec sezonu i marnowania czasu. Wchodzimy w nowy, czteroletni cykl. Pan Jakobušić poświęcił Hajdukowi swój czas, energię i wiedzę. Zrobił wiele dobrego, kocha Hajduk, ma prawo do odprawy, ale z niej zrezygnował. Hajduk nie poniesie więc konsekwencji finansowych naszej decyzji – wyjaśnił na konferencji prasowej przewodniczący Rady Nadzorczej Aljoša Pavelin.

- Jako zarząd pracowaliśmy razem, stanowiliśmy zespół. Teraz to do nas należy wzięcie odpowiedzialności. Dziękujemy byłemu prezesowi Lukše Jakobušiciowi za umożliwienie nam pracy w Hajduku i zbudowania wspaniałego klubu. Wierzę, że tak samo będzie z jego następcą – dodała Marinka Akrap, która tymczasowo obejmie funkcję prezesa.

W roli trenera do końca sezonu Hajduk Split poprowadzi natomiast dotychczasowy asystent Mislava Karoglana – Jure Ivanković.

W tabeli chorwackiej ekstraklasy prowadzi HNK Rijeka z dorobkiem 65 punktów, Na drugim miejscu znajduje się Dinamo Zagrzeb, które ma na koncie 60 „oczek” i zaległy mecz do rozegrania. Hajduk Split zajmuje trzecią pozycję z 55 punktami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy