Rezerwy Wisły Kraków demolują rywali w IV lidze w swoim debiutanckim sezonie

Rezerwy Wisły Kraków demolują rywali w IV lidze w swoim debiutanckim sezonie
Kacper Adamczyk
Kacper Adamczyk
Źródło: Wisła Kraków | Małopolski Związek Piłki Nożnej

Wisła Kraków przed sezonem 2023/2024 postanowiła reaktywować drużynę rezerw. Na razie znajduje się ona na pozycji lidera IV ligi.

Po raz ostatni drugi zespół „Białej Gwiazdy” brał udział w ligowych rozgrywkach w kampanii 2019/2020. Do następnych nie przystąpił z powodu kłopotów finansowych klubu. Wówczas także występował na piątym szczeblu rozgrywkowym w Polsce.

Teraz sytuacja Wisły wydaje się być o wiele stabilniejsza, niż w 2020 roku. W związku z tym zdecydowano o ponownym powołaniu ekipy rezerw, które stanowią bezpośrednie zaplecze dla pierwszej drużyny.

Jej celami są rozwój młodych zawodników i przygotowywanie ich do gry w pierwszej drużynie, co w jeszcze większym stopniu umożliwiłby awans do III ligi.

Na razie podopieczni Mariusza Jopa są na dobrej drodze do tego, aby to wynikowe zadanie zrealizować, ponieważ po rozegraniu dziewięciu meczów mają na swoim koncie 25 punkt i bilans bramkowy 36:5. Oczywiście są oni liderem grupy małopolskiej, z której tylko jeden zespół uzyska promocję do trzeciej ligi.

Na razie rezerwy „Białej Gwiazdy” mają cztery „oczka” zapasu nad drugą Wolanią Wolą Rzędzińską i jedno spotkanie rozegrane od niej mniej.

O podtrzymanie serii dziewięciu potyczek bez porażki krakowianie powalczą w niedzielę, gdy na własnym boisku zmierzą się z 15. w tabeli Popradem Muszyna.

***

Komplet wyników Wisły II Kraków:

  • Watra Białka Tatrzańska 0:0 Wisła II Kraków,
  • Wisła II Kraków 1:0 Glinik Gorlice,
  • Wierchy Rabka-Zdrój 1:10 Wisła II Kraków,
  • Wisła II Kraków 2:0 Kalwarianka Kalwaria Zabrzydowska,
  • BKS Hal-Mont Bochnia 2:4 Wisła II Kraków,
  • Wisła II Kraków 8:0 Niwa Nowa Wieś,
  • Limanovia 0:2 Wisła II Kraków,
  • Wisła II Kraków 2:1 D&R Unia Oświęcim,
  • MKS Trzebinia 1:7 Wisła II Kraków.
Więcej na temat: Polska Wisła Kraków

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy