Rick van Drongelen nowym zawodnikiem Unionu Berlin [OFICJALNIE]

Rick van Drongelen nowym zawodnikiem Unionu Berlin [OFICJALNIE]
Szymon Klauza
Szymon Klauza
Źródło: Union Berlin

Union Berlin kontynuuje swoją ofensywę na rynku transferowym. Tym razem szeregi drużyny zasilił 22-letni Rick van Drongelen.

Rick van Drongelen to środkowy obrońca, który swoją przygodę z seniorskim futbolem rozpoczynał w Sparcie Rotterdam. W barwach tej drużyny przykuł uwagę skautów Hamburga, co poskutkowało transferem do Bundesligi. Na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Niemczech udało mu się rozegrać 18 spotkań. Po spadku HSV do drugiej ligi był solidnym ogniwem pierwszego zespołu, ale nie udało mu się z drużyną wywalczyć awansu.

W Berlinie liczą, że Holender zastąpi Nico Schlotterbecka, który wraca do Freiburga po wypożyczeniu. Jedynym problemem pozostaje ewentualna forma piłkarza. Rick van Drongelen w zeszłym sezonie bowiem rozegrał zaledwie cztery spotkania z powodu zerwanych więzadeł w kolanie.

– Po ostatnim sezonie, który był dla mnie osobiście trudny, bardzo się cieszę, że mogę zrobić kolejny krok w mojej karierze. Ostatnie lata Unionu Berlin były wyjątkowe, więc jestem dumny, że od teraz należę do tego zespołu i klubu. Na Stadionie An der Alten Försterei panuje niesamowita atmosfera i mam nadzieję, że wkrótce będę mógł zagrać przed pełnymi trybunami – powiedział 22-latek w pierwszym wywiadzie.

Dla Unionu to nie pierwsze wzmocnienie w tym oknie. Wcześniej do klubu dołączyli już Tymoteusz Puchacz (3,5 miliona euro - rekord transferowy), Julius Kade (500 tysięcy euro), Rani Khedira (bez odstępnego), Paul Jaeckel (bez odstępnego) , Levin Öztunali (bez odstępnego), Genki Haraguchi (bez odstępnego), Paweł Wszołek (bez odstępnego), Andreas Voglsammer (bez odstępnego), Keita Endo (bez odstępnego).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Piłka nożna a demencja starcza. Jak futbol wpływa na starość zawodników Piłka nożna a demencja starcza. Jak futbol wpływa na starość zawodników

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy