River Plate straciło lidera środka pola. Ignacio Martín Fernández przechodzi do Atlético Mineiro [OFICJALNIE]

River Plate straciło lidera środka pola. Ignacio Martín Fernández przechodzi do Atlético Mineiro [OFICJALNIE] fot. Atletico Mineiro
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Atlético Mineiro

Ignacio Martín Fernández został zaprezentowany jako nowy zawodnik Atlético Mineiro.

Klub z Belo Horizonte sfinalizował transfer z udziałem jednego z najbardziej cenionych piłkarzy występujących w Ameryce Południowej, który na przestrzeni ostatnich lat odgrywał jedną z kluczowych ról w szeregach River Plate i przyczynił się do wywalczenia przez ten zespół między innymi trzykrotnie Copa Argentina (2015/2016, 2016/2017, 2018/2019) dwukrotnie Recopa Sudamericana (2016, 2019) i jednego Copa Libertadores (2018).

Ignacio Martín Fernández zaliczył już obligatoryjne testy medyczne w nowej drużynie i związał się z nią do końca grudnia 2023 roku oraz zapowiedział, że po wypełnieniu tego kontraktu zamierza wrócić do „Millonarios”, którzy zarobili teraz na jego sprzedaży nieco ponad 6 milionów dolarów (5 milionów euro).

Przejście 31-letniego pomocnika do Atlético Mineiro oznacza, że być może przyjdzie mu ponownie nawiązać współpracę z Jorge Sampolim, który w 2017 roku umożliwił mu zadebiutowanie w reprezentacji Argentyny.

Nie można jednak wykluczyć, że finalnie obaj panowie miną się tylko w szatni, ponieważ na zatrudnieniu obecnego szkoleniowca brazylijskiego klubu bardzo zależy Olympique'owi Marsylia.

Doświadczony zawodnik kończy swoją przygodę z River Plate na 193 rozegranych meczach, w których zdobył 33 bramki oraz zanotował przynajmniej 23 asysty.

Ignacio Martín Fernández jest trzecim nabytkiem Atlético Mineiro na sezon 2021. Przed nim umowy z zespołem z Belo Horizonte podpisali Hulk oraz Dodô.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy