River Plate straciło lidera środka pola. Ignacio Martín Fernández przechodzi do Atlético Mineiro [OFICJALNIE]

River Plate straciło lidera środka pola. Ignacio Martín Fernández przechodzi do Atlético Mineiro [OFICJALNIE] fot. Atletico Mineiro
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Atlético Mineiro

Ignacio Martín Fernández został zaprezentowany jako nowy zawodnik Atlético Mineiro.

Klub z Belo Horizonte sfinalizował transfer z udziałem jednego z najbardziej cenionych piłkarzy występujących w Ameryce Południowej, który na przestrzeni ostatnich lat odgrywał jedną z kluczowych ról w szeregach River Plate i przyczynił się do wywalczenia przez ten zespół między innymi trzykrotnie Copa Argentina (2015/2016, 2016/2017, 2018/2019) dwukrotnie Recopa Sudamericana (2016, 2019) i jednego Copa Libertadores (2018).

Ignacio Martín Fernández zaliczył już obligatoryjne testy medyczne w nowej drużynie i związał się z nią do końca grudnia 2023 roku oraz zapowiedział, że po wypełnieniu tego kontraktu zamierza wrócić do „Millonarios”, którzy zarobili teraz na jego sprzedaży nieco ponad 6 milionów dolarów (5 milionów euro).

Przejście 31-letniego pomocnika do Atlético Mineiro oznacza, że być może przyjdzie mu ponownie nawiązać współpracę z Jorge Sampolim, który w 2017 roku umożliwił mu zadebiutowanie w reprezentacji Argentyny.

Nie można jednak wykluczyć, że finalnie obaj panowie miną się tylko w szatni, ponieważ na zatrudnieniu obecnego szkoleniowca brazylijskiego klubu bardzo zależy Olympique'owi Marsylia.

Doświadczony zawodnik kończy swoją przygodę z River Plate na 193 rozegranych meczach, w których zdobył 33 bramki oraz zanotował przynajmniej 23 asysty.

Ignacio Martín Fernández jest trzecim nabytkiem Atlético Mineiro na sezon 2021. Przed nim umowy z zespołem z Belo Horizonte podpisali Hulk oraz Dodô.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa: Mateusz Wieteska na radarze Paulo Sousy Legia Warszawa: Mateusz Wieteska na radarze Paulo Sousy Nathan Aké ze specjalną dedykacją. Jego ojciec zmarł kilka minut po strzelonej przez niego bramce Nathan Aké ze specjalną dedykacją. Jego ojciec zmarł kilka minut po strzelonej przez niego bramce OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej POTWIERDZONE: Bartosz Białkowski mógł tego lata wrócić do Polski POTWIERDZONE: Bartosz Białkowski mógł tego lata wrócić do Polski OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? Wielki powrót Achrafa Hakimiego?! Antonio Conte ujawnił cel zawodnika PSG Wielki powrót Achrafa Hakimiego?! Antonio Conte ujawnił cel zawodnika PSG

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy