Robben w Premier League?!

Robben w Premier League?! fot.
Karol Brandt
Źródło: Daily Mail

Według „Daily Mail” nieoczekiwanie Arjen Robben może wrócić do Premier League. Holender ma bowiem propozycję z Leicester City.

Przed 35-latkiem ostatni mecz w barwach Bayernu Monachium. Już w sobotę mistrzowie Niemiec zmierzą się z Lipskiem. Wagą pojedynku będzie puchar kraju. Skrzydłowy zdążył się już pożegnać z kibicami „Gwiazdy Południa”, a dodatkowo zapowiedział, że nie zamierza kończyć kariery.

To rozbudziło spekulacje na nowo. Początkowo wydawało się, że jeśli Arjen Robben zdecyduje się na dalszą grę, wybierze raczej powrót do Eredivisie aniżeli dalsze wojaże. Okazuje się jednak, że 96-krotny reprezentant „Oranje” może ostatecznie wrócić do Anglii, gdzie grał już w latach 2004-2007, zanim odszedł do Realu Madryt, skąd następnie trafił do Bayernu Monachium.

Przez ten czas przywdziewał on trykot londyńskiej Chelsea, z którą zdobył m.in. dwa razy tytuł mistrzowski. Teraz w grę wchodzi wolny transfer do Leicester City, które według „Daily Mail” wyrosło na faworyta do zakontraktowania autora sześciu trafień w obecnym sezonie. 

W tym kontekście należy zauważyć, że „Lisy” z pewnością byłyby w stanie spełnić wymagania finansowe 35-letniego gracza. Przeprowadzka na King Power Stadium wiązałaby się jednak ze zmianą celów i brakiem udziału w europejskich pucharach. 

Leicester City skończyło sezon na dziewiątym miejscu w tabeli Premier League.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy