Robert Lewandowski dokonał wyboru. W grze o letni transfer liczą się jednak trzy zespoły

Robert Lewandowski dokonał wyboru. W grze o letni transfer liczą się jednak trzy zespoły fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Maciej Iwański [Twittter]

Robert Lewandowski jest nastawiony na zrealizowanie letniej przeprowadzki z Bayernu Monachium do Barcelony. Mimo to szansy na ewentualne sprowadzenie doświadczonego napastnika nie porzucają jeszcze Chelsea czy Paris Saint-Germain - uważa Maciej Iwański z TVP Sport.

Kapitan reprezentacji Polski zakomunikował na jednej z ostatnich konferencji prasowej w trakcie zgrupowania kadry, że nie wyobraża sobie kontynuowania kariery w szeregach „Bawarczyków”. W ten sposób dał wyraźnie do zrozumienia, że marzy mu się zrealizowanie letniego transferu ze swoim udziałem.

W ostatnich tygodniach Robert Lewandowski jest najmocniej łączony z przeprowadzką do Barcelony. W mediach możemy nawet przeczytać o osiągnięciu ustnego porozumienia doświadczonego piłkarza z „Dumą Katalonii” w kwestii warunków indywidualnego trzyletniego kontraktu i jego zdecydowaniu na grę w LaLidze.

Tym samym bramkostrzelny zawodnik czeka obecnie na znalezienie konsensusu pomiędzy klubami. Ten nie wydaje się taki łatwy do wypracowania, ponieważ Bayern Monachium musi w pierwszej kolejności pozyskać jego wartościowego następcę. Natomiast ekipa z Camp Nou, z uwagi na borykanie się z poważnymi kłopotami finansowymi, nie może sobie pozwolić na podpisanie umowy z 33-latkiem bez wcześniejszego sprzedania przynajmniej jednego z wartościowych graczy i spełnienie oczekiwań drużyny z Allianz Areny.

W tej sytuacji ewentualna realizacja transferu snajpera „Bawarczyków” znajduje się jeszcze na wczesnym etapie. Z tego też powodu nadziei na przejęcie kapitana reprezentacji Polski nie tracą jeszcze inne topowe europejskie kluby.

Maciej Iwański z TVP Sport przekonuje, że poza Barceloną w grze o pozyskanie Lewandowskiego liczą się jeszcze Chelsea oraz Paris Saint-Germain. Na razie oba te zespoły przyglądają się uważnie panującej sytuacji, ale w każdej chwili mogą przystąpić do ofensywy.

„The Blues” już przed rokiem poczynili starania zmierzające do nawiązania współpracy z środkowym napastnikiem. W ostatecznym rozrachunku zdecydowali się jednak sprowadzić Romelu Lukaku, który teraz dąży do zaliczenia powrotu do Interu Mediolan.

Natomiast paryska drużyna jest co jakiś czas łączona z 33-letni zawodnikiem. Obecnie nie wydaje się jednak, by miała większe szanse na zagrożenie „Dumie Katalonii” w obliczu przedłużenia współpracy z Kylianem Mbappé.

Z kolei ekipa ze Stamford Bridge może pomieszać szyki klubowi z Półwyspu Iberyjskiego, o ile zgodzi się na rozstanie z reprezentantem Belgii i sam polski napastnik spojrzy przychylnym okiem na kontynuowanie kariery w Premier League.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Nottingham Forest z TRZYNASTYM letnim transferem. Bariera 100 milionów euro złamana OFICJALNIE: Nottingham Forest z TRZYNASTYM letnim transferem. Bariera 100 milionów euro złamana Legia Warszawa finalizuje głośny transfer. Testy medyczne! Legia Warszawa finalizuje głośny transfer. Testy medyczne! Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé Kylian Mbappé wskazał swoją finałową trójkę Złotej Piłki 2022 Kylian Mbappé wskazał swoją finałową trójkę Złotej Piłki 2022 Paweł Dawidowicz z dwoma transferowymi opcjami z Premier League Paweł Dawidowicz z dwoma transferowymi opcjami z Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy