Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord

Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Bayern Monachium

Robert Lewandowski powinien znaleźć się w kadrze meczowej Bayernu Monachium na sobotnie spotkanie z Mainz.

Doświadczony napastnik ze względu na uraz kolana odniesiony w trakcie meczu reprezentacji Polski z Andorą (3:0) w ramach eliminacji Mistrzostw Świata nie był w stanie wystąpić w ostatnich sześciu starciach z udziałem „Bawarczyków”, w tym dwóch przeciwko Paris Saint-Germain w Lidze Mistrzów (1:2, 1:0).

32-letni zawodnik pracuje od pewnego czasu indywidualnie i ostatnio odbył zadowalający treningi strzelecki, dlatego będzie mógł już bez problemów dołączyć do zajęć z resztą zespołu.

Ten stan rzeczy oznacza, że Robert Lewandowski będzie mógł najprawdopodobniej wystąpić w nadchodzącym sobotnim spotkaniu przeciwko Mainz.

Sam piłkarz jeszcze przed wtorkowym pojedynkiem ekipy z Allianz Areny z Bayerem Leverkusen (2:0) zapowiedział, że pojawienie się na boisku w najbliższy weekend jest jego celem.

- Czuję się bardzo dobrze, trenuję od kilku dni i wszystko idzie zgodnie z planem. To znaczy, że jestem zadowolony i w najbliższy weekend planuję znowu zagrać - powiedział reprezentant Polski.

Po wspomnianym meczu trener Hansi Flick podzielił entuzjazm najlepszego strzelca „Bawarczyków”.

- Cieszymy się, że u Roberta wszystko szybko się goi. Zdecydowanie jest jedną z możliwości na sobotni mecz - przyznał szkoleniowiec Bayernu Monachium.

Prawdopodobny występ 32-latka w nadchodzącym spotkaniu oznacza, że będzie miał jeszcze cztery okazje do przebicia wyniku legendarnego Gerda Müllera, który zakończył sezon 1971/1972 z 40 zanotowanymi trafieniami.

- Nie wiem, czy będę w stanie tego dokonać. Ale mam nadzieję, że gdy wrócę na boisko, od pierwszej minuty będę w stanie pokazać swój poziom, grać dobry futbol i zdobywać bramki. Pozostały cztery mecze do pobicia rekordu. To oznacza, że potrzebuję strzelić co najmniej sześć goli, aby go pobić. Zobaczymy - dodał Lewandowski.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy