Robert Lewandowski jednak zagra w tym roku?! W piątek decyzja

Robert Lewandowski jednak zagra w tym roku?! W piątek decyzja fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Mundo Deportivo

Robert Lewandowski obecnie jest zawieszony za dwie żółte kartki obejrzane w meczu z Osasuną. FC Barcelona złożyła już dwa odwołania w tej sprawie, a Trybunał Arbitrażowy do spraw Sportu zdecyduje w piątek - donosi „Mundo Deportivo”.

Polski napastnik nie dokończył ostatniego meczu „Blaugrany” przed startem Mistrzostw Świata w Katarze, kończąc zawody po dwóch kwadransach gry. To efekt drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki.

„Lewy” najpierw w jedenastej minucie obejrzał „żółtko” za przytrzymywanie przeciwnika. W tej sytuacji złapał on zwyczajnie Nacho Vidala za rękę.

Kilkanaście minut później zawodnik wyskoczył do górnej piłki, taranując przy okazji Davida Garcíę. Próbując wygrać walkę, uderzył on przeciwnika łokciem w twarz.

Gdy kapitan biało-czerwonych schodził już z boiska, wykonał gest, który arbiter zinterpretował jako obraźliwy w stosunku do jego osoby. Efekt? Trzymeczowe zawieszenie - jedno spotkanie za „czerwo”, dwa za domniemaną obrazę.

FC Barcelona nie zgadza się z tą decyzją komisji sędziowskiej i w związku z tym klub się odwołał. Komisja odwoławcza nie przyznała jej racji i podtrzymała karę.

„Blaugrana” postanowiła spróbować swoich w Trybunale Arbitrażowym do spraw Sportu.

Jak informuje „Mundo Deportivo”, sędziowie z Lozanny mają podjąć decyzję w piątek. Możliwe jest tymczasowe zawieszenie karencji do czasu uważnego zapoznania się z odwołaniem.

Gdyby tak się stało, Robert Lewandowski mógłby zagrać przeciwko Espanyolowi w dniu 31 grudnia, kiedy hiszpańska ekipa wznowi zmagania po przerwie na spotkania mundialu.

Przed wykluczeniem snajper radził sobie wybornie. W 19 meczach strzelił 18 goli, a jego pomoc bardzo by się Xaviemu przydała.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa starał się o „prawdziwego kozaka” do linii ataku Raków Częstochowa starał się o „prawdziwego kozaka” do linii ataku Legia Warszawa ma na krótkiej liście piłkarza łączonego do tej pory z Lechem Poznań Legia Warszawa ma na krótkiej liście piłkarza łączonego do tej pory z Lechem Poznań Raków Częstochowa i Legia Warszawa zainteresowane gwiazdą ligowego rywala, ale transfer poza zasięgiem Raków Częstochowa i Legia Warszawa zainteresowane gwiazdą ligowego rywala, ale transfer poza zasięgiem Karim Benzema odchodzi z Realu Madryt [Gianluca Di Marzio] Karim Benzema odchodzi z Realu Madryt [Gianluca Di Marzio] Ariel Mosór może odejść z Piasta Gliwice do topowej europejskiej ligi Ariel Mosór może odejść z Piasta Gliwice do topowej europejskiej ligi Kacper Tobiasz łączony z nowym klubem. Może zostać następcą innego Polaka Kacper Tobiasz łączony z nowym klubem. Może zostać następcą innego Polaka Raków Częstochowa poluje na transfer z Jagiellonii Białystok Raków Częstochowa poluje na transfer z Jagiellonii Białystok

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy