Robert Lewandowski nie powinien grać przeciwko Andorze? Zbigniew Boniek odpowiada dziennikarzom

Robert Lewandowski nie powinien grać przeciwko Andorze? Zbigniew Boniek odpowiada dziennikarzom fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Twitter | Zbigniew Boniek | Maciej Iwański | Michał Kołodziejczyk | Andrzej Twarowski

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek, odniósł się do zarzutów dziennikarzy. Zarówno Andrzej Twarowski, jak i Michał Kołodziejczyk stwierdzili, że Robert Lewandowski nie powinien brać udziału w meczu przeciwko Andorze.

Niedziela była dniem, w którym to do gry wkroczyły zespoły rywalizujące w Europie o awans na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata w Katarze. W jednym ze spotkań Polacy rywalizowali z Andorą.

Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem „Biało-czerwonych” w stosunku 3-0, a bramki zdobywali tego dnia: dwie Robert Lewandowskiego oraz jedną Karol Świderski.

Rezultat zszedł jednak tego dnia na drugi plan. Wszystko przez kontuzję, której nabawił się kapitan Polaków. W jego przypadku doszło do uszkodzenia więzadeł pobocznych w kolanie. Oznacza to, że nie zagra on w prestiżowym meczu przeciwko Anglikom.

Jeszcze przed tą informacją na sztab szkoleniowy Paulo Sousy oraz na Polski Związek Piłki Nożnej spadła fala krytyki, związana z występem Lewandowskiego.

Głos w sprawie za pośrednictwem Twittera zabrali dziennikarze „Canal+”, a więc Andrzej Twarowski oraz Michał Kołodziejczyk.

„Jaki jest sens wystawiania Lewandowskiego na mecz z Andorą, kiedy trzy dni później rozegrasz mecz wyjazdowy na Wembley? Największym zyskiem w meczu z półamatorami powinien być odpoczynek dany kapitanowi” - stwierdził Twarowski.

„Nawet nie będę pytał, czy warto było szaleć tak. Skrajna głupota i nieodpowiedzialność to w ogóle wystawiać Lewandowskiego na Andorę. Gratulacje dla wszystkich odpowiedzialnych. Będzie fajnie z Anglią, może być historycznie” - napisał Kołodziejczyk.

Do całej sytuacji odniósł się też prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek. Jego zdaniem krytyka, która spadła na sztab szkoleniowy, jest bezpodstawna.

„Info dla znawców futbolu: Robert Lewandowski nie grał z drużynami z 5/6 koszyka, to żadnego rekordu bramkowego by nie pobił. 2. Piłkarz w formie chce i ma prawo grać. 3. Kontuzje można złapać na treningu, meczu, wysiadając z windy. 4. Bez Robert też trzeba grać i drużyna da radę” - stwierdził.

„Dzisiaj bramki można strzelać z Litwą, Armenią, Łotwą, Kazachstanem itd. Kiedyś to był Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich. Dzisiaj można zagrać z pięcioma bądź sześcioma krajami, gdy kiedyś była jedna Jugosławia. Taka prawda, a mówienie, że Robert Lewandowski nie miał grać z Andorą, zostawię „znawcom” - dodał.

65-latek skomentował również doniesienia Macieja Iwańskiego, sugerujące, że przerwa napastnika Bayernu Monachium potrwa, co najmniej miesiąc.

„Nie piszcie bzdur. Gdyby mecz z Anglią był o tytuł mistrza świata, to Robert Lewandowski pewnie by zagrał. Za pięć, sześć dni będzie po problemie (słowa i analiza lekarzy). Proszę nie siać paniki” - zakończył.

Starcie z Anglikami zostało zaplanowane na środę. Początek meczu o godzinie 20:45.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tokio 2020: Do rozegrania zostały dwa mecze. Znamy finalistów Tokio 2020: Do rozegrania zostały dwa mecze. Znamy finalistów Grzegorz Krychowiak wprost: Decyzję o transferze podjęto za moimi plecami Grzegorz Krychowiak wprost: Decyzję o transferze podjęto za moimi plecami Romelu Lukaku z widokami na największy transfer w historii Premier League i Serie A. Wszystko zależy od jego decyzji Romelu Lukaku z widokami na największy transfer w historii Premier League i Serie A. Wszystko zależy od jego decyzji Ariel Borysiuk wybrał nowy klub. Powiało egzotyką Ariel Borysiuk wybrał nowy klub. Powiało egzotyką Transfery - Relacja na żywo [03/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [03/08/2021] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy