Robert Lewandowski pożegnał Xaviego. „To był wielki zaszczyt grać dla Twojej drużyny”

2024-05-24 22:55:49; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Robert Lewandowski pożegnał Xaviego. „To był wielki zaszczyt grać dla Twojej drużyny” Fot. David Catry/Isosport/Content Curation/SIPA USA/PressFocus
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Robert Lewandowski [Instagram]

Wraz z końcem sezonu Xavi przestanie pełnić funkcję trenera FC Barcelony. Pożegnalne słowa w kierunku Hiszpana skierował Robert Lewandowski.

Zimą bieżącego roku Xavi poinformował wszystkich, że latem zamierza opuścić ławkę trenerską FC Barcelony. Decyzja Hiszpana wraz z biegiem czasu uległa jednak zmianie, co było spowodowane między innymi poprawą dotychczasowych rezultatów.

Wydawało się zatem, że jego przyszłość w katalońskim zespole jest już przesądzona i od następnego sezonu również zobaczymy go w roli trenera FC Barcelony. Nic bardziej mylnego, bowiem niestabilna sytuacja klubu sprawiła, że prezydent Joan Laporta postanowił definitywnie rozstać się z Xavim po zakończeniu rozgrywek.

Hiszpan odejdzie z ławki trenerskiej FC Barcelony po niespełna trzech latach pracy. Przez ten okres udało mu się zdobyć mistrzostwo oraz Superpuchar kraju. Warto wspomnieć, że Xavi miał również swój udział przy transferze Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium.

Polak w związku z decyzją klubu postanowił publicznie podziękować 44-latkowi, umieszczając na swoim Instagramie specjalny, pożegnalny post. W nim otwarcie przyznał, że gra pod skrzydłami Xaviego była dla niego ogromnym zaszczytem.

„To był wielki zaszczyt grać dla Twojej drużyny Xavi! Barca ma wyjątkową historię, której jesteś częścią na zawsze. Jestem dumny, że jeden niesamowity rozdział mojej historii w tym wspaniałym Klubie został napisany razem z Tobą. Dziękuję Xavi i powodzenia!” - napisał.

Xavi poprowadził FC Barcelonę łącznie w 141 spotkaniach. Mowa tu o 89 zwycięstwach, 23 remisach oraz 29 porażkach. Wszystko wskazuje na to, że jego miejsce zajmie Hansi Flick.