Robert Lewandowski: Słowa Messiego? Chciałbym, żeby to była szczera deklaracja wielkiego piłkarza, a nie tylko puste słowa

Robert Lewandowski: Słowa Messiego? Chciałbym, żeby to była szczera deklaracja wielkiego piłkarza, a nie tylko puste słowa fot. Henri Szwarc/Xinhua/PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Kanał Sportowy [YouTube]

Chociaż Złota Piłka za 2021 rok została wręczona 29 listopada, nominowani zawodnicy w plebiscycie „France Football” o wynikach wiedzieli już wcześniej. Robert Lewandowski w rozmowie z Mateuszem Borkiem wyznał, że czuł wtedy spory zawód.

Przesunięte EURO 2020 i zaplanowane na podobny termin Copa América 2021 dawały części graczy przewagę w kontekście ewentualnego triumfu. Ostatecznie te informacje się potwierdziły.

Lionel Messi, który został mistrzem Ameryki Południowej, zgarnął Złotą Piłkę. Na drugim miejscu uplasował się Robert Lewandowski.

Teraz Polak opowiedział o chwili, gdy po raz pierwszy poinformowano go wynikach plebiscytu.

– Gala? Zdecydowanie gorszy moment był tydzień wcześniej, gdzieś grając w sobotę, praktycznie dzień po tym, jak dowiedziałem się, jakie są wyniki. Gdzieś ten smutek był, nie będę ukrywał – wyznał w rozmowie z Mateuszem Borkiem z Kanału Sportowego.

– W poprzednim meczu nie było to łatwe i powiem, że nawet przez cały tydzień gdzieś tego szczęścia takiego trochę brakowało. (…) Jeśli jesteś tak blisko i rywalizujesz z tak wielkim piłkarzem, genialnym Messim, i gdzieś później słyszysz głosy, że to jednak ty zasłużyłeś na Złotą Piłkę – zauważył.

– Oczywiście ja szanuję to, jak gra Leo Messi i to, co on osiągnął i na jakim poziomie, ale sam fakt, że ja mogłem z nim rywalizować, to też pokazuje mi, na jakim poziomie jestem – zaznaczył.

– Słowa Messiego? Chciałbym, żeby to była szczera deklaracja wielkiego piłkarza, a nie tylko puste słowa – zakończył.

„Lewy” w tym tym sezonie zanotował już 27 trafień, w tym dwa w ostatni weekend, gdy przyszło mu rywalizować z Borussią Dortmund. Swój rezultat może poprawić w środę w meczu z Barceloną.

***

Złota Piłka 2021: Lionel Messi docenił klasę Roberta Lewandowskiego. „Powinieneś wygrać w 2020 roku”

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Christian Pulisic z hitowym transferem w ramach Premier League?! Christian Pulisic z hitowym transferem w ramach Premier League?! Marco Asensio nastawiony na odejście z Realu Madryt. Jeszcze jeden hit transferowy na zamknięcie okna?! Marco Asensio nastawiony na odejście z Realu Madryt. Jeszcze jeden hit transferowy na zamknięcie okna?! Arkadiusz Milik zaproponowany trzem klubom Arkadiusz Milik zaproponowany trzem klubom Cristiano Ronaldo reaguje na medialne plotki. Zapowiada ujawnienie prawdy w wywiadzie Cristiano Ronaldo reaguje na medialne plotki. Zapowiada ujawnienie prawdy w wywiadzie Transfery - Relacja na żywo [17/08/2022] Transfery - Relacja na żywo [17/08/2022] Casemiro z hitowym transferem?! Oferta w przygotowaniu Casemiro z hitowym transferem?! Oferta w przygotowaniu Manchester United uznał oczekiwania Adriena Rabiota za „szalone”. Transferu raczej nie będzie Manchester United uznał oczekiwania Adriena Rabiota za „szalone”. Transferu raczej nie będzie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy