2024-10-23 21:49:53; Aktualizacja: 2 dni temu
Robert Lewandowski strzelił Bayernowi Monachium. Tak zareagował po trafieniu [WIDEO] Fot. TV
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: Canal+ Sport

Robert Lewandowski strzelił bramkę na 2:1 w meczu FC Barcelony z Bayernem Monachium. Przed przerwą na 3:1 podwyższył Raphinha.

Barcelona zaczęła bardzo dobrze mecz z Bayernem Monachium w hicie Ligi Mistrzów. Już w pierwszej minucie gola strzelił Raphinha, co nie oznacza, że Bawarczycy nie mieli nic do powiedzenia.

W dziesiątej minucie padła nieuznana bramka Harry'ego Kane'a, a w 18. Anglik zdobył już prawidłowego gola. Następnie trwała wymiana ciosów pomiędzy obiema drużynami.

W 36. minucie Fermín López wyłożył piłkę Robertowi Lewandowskiemu, a ten bez problemów uderzył piłkę z powietrza. Przeszkodzić mógł mu jedynie Dayot Upamecano, jednak Francuz nie stanął na drodze piłki.

Lewandowski po odejściu z Bayernu, w którym spędził najbardziej udany czas w swojej karierze, mierzył się już dwa razy z byłą drużyną. Wówczas nie zdobył jednak gola. Teraz natomiast pokonał Manuela Neuera i nie okazywał wielkiej radości po bramce z szacunku do byłego klubu.

Jeszcze przed przerwą na 3:1 gola strzelił Raphinha. Dla Brazylijczyka to już drugi gol w tym meczu. Tym razem Brazylijczyk znalazł się w dużo trudniejszej sytuacji, gdyż uderzał z dalszej odległości.