Robert Lewandowski wskazał, kto zostanie mistrzem Polski. „Mają większe szanse. Zdecydowanie”

2024-05-24 23:20:46; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Robert Lewandowski wskazał, kto zostanie mistrzem Polski. „Mają większe szanse. Zdecydowanie” Fot. Meczyki.pl
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Przegląd Sportowy

Robert Lewandowski w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” przyznał, że jego zdecydowanym faworytem do zdobycia mistrzostwa Polski jest Jagiellonia Białystok.

Do końca sezonu Ekstraklasy pozostała już tylko jedna kolejka, natomiast w grze o mistrzostwo Polski pozostały wciąż dwie drużyny, a mowa tu oczywiście o Jagiellonii Białystok oraz Śląsku Wrocław.

Drużyna z Podlasia w ostatnim meczu podejmie na własnym stadionie Wartę Poznań, natomiast podopieczni trenera Jacka Magiery zmierzą się na wyjeździe z Rakowem Częstochowa. Oba zespoły mają na swoim koncie taki sam dorobek punktowy.

Wszystko wskazuje na to, że teoretycznie większe szanse na zdobycie historycznego mistrzostwa Polski ma Jagiellonia. Identycznego zdania jest również napastnik FC Barcelony Robert Lewandowski, który wypowiedział się na ten temat w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”.

Jego zdaniem Śląsk będzie miał w Częstochowie bardzo ciężką przeprawę, która niekoniecznie może zakończyć się korzystnym dla niego wynikiem. Wszystko zatem pozostaje w rękach drużyny z Białegostoku.

- O, kurczę. Śląsk musi wygrać w ostatniej kolejce. Z kim grają, z Rakowem, nie? Oni właśnie podpisali Marka Papszuna na nowy sezon, to mocny impuls dla drużyny może być. Ciężko będzie wygrać Śląskowi w Częstochowie. Jagiellonia ma chyba większe szanse na mistrzostwo. Zdecydowanie - powiedział.

Wszystkie spotkania ostatniej kolejki Ekstraklasy zostaną rozegrane w sobotę o godzinie 17:30.

Cała rozmowa z Robertem Lewandowskim jest dostępna tutaj.