Robert Lewandowski wybrany piłkarzem sezonu w Bundeslidze. Miażdżąca przewaga [OFICJALNIE]

Robert Lewandowski wybrany piłkarzem sezonu w Bundeslidze. Miażdżąca przewaga [OFICJALNIE] fot. MDI / Shutterstock.com
Szymon Klauza
Szymon Klauza
Źródło: Kicker

Robert Lewandowski ma za sobą kapitalny sezon. Jego znakomita dyspozycja została doceniona w plebiscycie, który co roku organizuje „Kicker”.

Robert Lewandowski w poprzednim sezonie odegrał kluczową rolę w zdobyciu mistrzostwa Niemiec przez Bayern Monachium. Polak wystąpił w 29 spotkaniach Bundesligi. W ich trakcie udało mu się 41 razy wpisać na listę strzelców. Dzięki temu pobił również rekord pod względem liczby strzelonych goli w jednym sezonie niemieckiej ekstraklasy. Przez prawie pół wieku należał do legendarnego Gerda Muellera.

„Kicker” co roku organizuje plebiscyt, w którym wybierany jest najlepszy gracz całych rozgrywek. Lewandowski nie pozostawił żadnych złudzeń i pewnie go wygrał. Łącznie zdobył 356 głosów. Za jego plecami uplasował się Thomas Müller (41) i Erling Håland (38).

32-latek jako szósty piłkarz w historii wygrał głosowanie drugi raz z rzędu. Wcześniej takiej sztuki dokonały takie postaci jak Gunter Netzer, Sepp Maier, Matthias Sammer, Oliver Kahn i Michael Ballack.

Wśród pań triumfowała Austriaczka Nicole Billa z Hoffenheim. Najlepszym szkoleniowiec natomiast został Thomas Tuchel. Niemiec od zimy prowadzi Chelsea. Z „The Blues” udało mu się zająć czwarte miejsce w Premier League oraz wygrać Ligę Mistrzów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nowy nabytek Bayernu Monachium już na starcie przejdzie do historii klubu Nowy nabytek Bayernu Monachium już na starcie przejdzie do historii klubu Jagiellonia Białystok rozpoczyna zimowe okno transferowe. Nowy zawodnik na pokładzie [OFICJALNIE] Jagiellonia Białystok rozpoczyna zimowe okno transferowe. Nowy zawodnik na pokładzie [OFICJALNIE] Współpracownik Roberta Lewandowskiego wyśmiał sensacyjne doniesienia dziennikarza. „BZDURA” Współpracownik Roberta Lewandowskiego wyśmiał sensacyjne doniesienia dziennikarza. „BZDURA” „Mocna wtopa” Macieja Skorży. To koniec marzeń o obronie tytułu „Mocna wtopa” Macieja Skorży. To koniec marzeń o obronie tytułu Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski Bayern Monachium pozyskał reprezentanta Hiszpanii [OFICJALNIE] Bayern Monachium pozyskał reprezentanta Hiszpanii [OFICJALNIE] Sensacyjne informacje w sprawie przyszłości Roberta Lewandowskiego Sensacyjne informacje w sprawie przyszłości Roberta Lewandowskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy