Robert Lewandowski wybrany piłkarzem sezonu w Bundeslidze. Miażdżąca przewaga [OFICJALNIE]

Robert Lewandowski wybrany piłkarzem sezonu w Bundeslidze. Miażdżąca przewaga [OFICJALNIE] fot. MDI / Shutterstock.com
Szymon Klauza
Szymon Klauza
Źródło: Kicker

Robert Lewandowski ma za sobą kapitalny sezon. Jego znakomita dyspozycja została doceniona w plebiscycie, który co roku organizuje „Kicker”.

Robert Lewandowski w poprzednim sezonie odegrał kluczową rolę w zdobyciu mistrzostwa Niemiec przez Bayern Monachium. Polak wystąpił w 29 spotkaniach Bundesligi. W ich trakcie udało mu się 41 razy wpisać na listę strzelców. Dzięki temu pobił również rekord pod względem liczby strzelonych goli w jednym sezonie niemieckiej ekstraklasy. Przez prawie pół wieku należał do legendarnego Gerda Muellera.

„Kicker” co roku organizuje plebiscyt, w którym wybierany jest najlepszy gracz całych rozgrywek. Lewandowski nie pozostawił żadnych złudzeń i pewnie go wygrał. Łącznie zdobył 356 głosów. Za jego plecami uplasował się Thomas Müller (41) i Erling Håland (38).

32-latek jako szósty piłkarz w historii wygrał głosowanie drugi raz z rzędu. Wcześniej takiej sztuki dokonały takie postaci jak Gunter Netzer, Sepp Maier, Matthias Sammer, Oliver Kahn i Michael Ballack.

Wśród pań triumfowała Austriaczka Nicole Billa z Hoffenheim. Najlepszym szkoleniowiec natomiast został Thomas Tuchel. Niemiec od zimy prowadzi Chelsea. Z „The Blues” udało mu się zająć czwarte miejsce w Premier League oraz wygrać Ligę Mistrzów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 75 milionów euro za Dušana Vlahovicia. Hit okna blisko finalizacji! 75 milionów euro za Dušana Vlahovicia. Hit okna blisko finalizacji! FC Barcelona dąży do wymiany z Ajaksem. Złożyła już ofertę FC Barcelona dąży do wymiany z Ajaksem. Złożyła już ofertę Dušan Vlahović: Dla niego wszystko już jasne. Szczegóły nowej umowy Dušan Vlahović: Dla niego wszystko już jasne. Szczegóły nowej umowy Inter Mediolan wyznaczył priorytetowy cel transferowy na końcówkę zimowego okna Inter Mediolan wyznaczył priorytetowy cel transferowy na końcówkę zimowego okna Widzew Łódź przeprowadził drugi zimowy transfer [OFICJALNIE] Widzew Łódź przeprowadził drugi zimowy transfer [OFICJALNIE] Arsenal wierzy w pozyskanie nowego napastnika do końca okna. Spróbuje z dwójką piłkarzy Arsenal wierzy w pozyskanie nowego napastnika do końca okna. Spróbuje z dwójką piłkarzy Kibice Fiorentiny z wiadomością do Dušana Vlahovicia. „Cygańska kupo gówna” Kibice Fiorentiny z wiadomością do Dušana Vlahovicia. „Cygańska kupo gówna”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy