Robert Lewandowski z 40. golem w tym sezonie Bundesligi [WIDEO]

Robert Lewandowski z 40. golem w tym sezonie Bundesligi [WIDEO] fot. Eleven Sports
Źródło: Eleven Sports

Robert Lewandowski zdobył 40. bramkę w tym sezonie Bundesligi.

Lewandowski potrzebował 26 minut, żeby trafić do siatki w sobotnim meczu Bundesligi pomiędzy Freiburgiem a Bayernem. Sędzia Florian Badstübner wskazał wtedy na jedenasty metr. Do rzutu karnego podszedł oczywiście polski napastnik i pewnie pokonał broniącego dostępu do bramki Freiburga Marka Flekkena.

Dla kapitana reprezentacji Polski to 40. gol w tym sezonie Bundesligi. 32-letni atakujący wyrównał tym samym rekord strzelecki Gerda Müllera z rozgrywek 1971/1972. Już po wykorzystaniu jedenastki Lewandowski zaprezentował zresztą koszulkę poświęconą Niemcowi z napisem: „4ever Gerd”.

Wkrótce okaże się, czy „Lewy” przebije osiągnięcie Müllera. Ma na to drugą połowę starcia z Freiburgiem oraz mecz z Augsburgiem, który odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Póki co Bayern remisuje z Freiburgiem 1:1. Gola dla gospodarzy strzelił Manuel Gulde.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jarosław Królewski: Od tego zależy przyszłość trenera Jarosław Królewski: Od tego zależy przyszłość trenera Manchester City chce gwiazdę Premier League za ponad 100 milionów euro Manchester City chce gwiazdę Premier League za ponad 100 milionów euro Ważny zawodnik odejdzie z Lecha Poznań?! Ważny zawodnik odejdzie z Lecha Poznań?! Były trener Legii Warszawa o decyzji Jacka Zielińskiego. „Wystąpił u niego syndrom hazardzisty” Były trener Legii Warszawa o decyzji Jacka Zielińskiego. „Wystąpił u niego syndrom hazardzisty” Legenda Legii Warszawa może wzmocnić jej rezerwy Legenda Legii Warszawa może wzmocnić jej rezerwy Ole Gunnar Solskjær łączony z nową posadą Ole Gunnar Solskjær łączony z nową posadą Kontrakt piłkarza Wisły Kraków przedłużony, ale... i tak odejdzie?! Kontrakt piłkarza Wisły Kraków przedłużony, ale... i tak odejdzie?!