Robert Lewandowski z dubletem [WIDEO]

Paweł Hanejko

Robert Lewandowski strzelił drugiego gola, a jego FC Barcelona prowadzi z Elche w stosunku 3-0.

O ile kilka dni temu przeciwko Bayernowi Monachium Robert Lewandowski spisywał się poniżej oczekiwań, o tyle po kilku dniach przerwy znów strzela bramki.

W sobotę jesteśmy bowiem świadkami potyczki FC Barcelony z Elche w ramach LaLiga.

Dosyć szybko, bo już w 14. minucie goście musieli radzić sobie o jednego mniej, ponieważ Robert Lewandowski został sfaulowany przez Gonzalo Verdu. Za swoje zachowanie defensor dostał czerwoną kartkę.

***

Robert Lewandowski nie do zatrzymania. Kolejny gol Polaka [WIDEO]

***

To jeszcze ułatwiło sprawę gospodarzom. Najpierw do siatki trafił Robert Lewandowski, a później wynik podwyższył Memphis Depay.

Po zmianie stron wicemistrzowie Hiszpanii nie zamierzali odpuszczać. W 48. minucie wynikło zamieszanie w polu karnym, do piłki dopadł kapitan reprezentacji Polski, który pewnie pokonał bramkarza rywala, notując tym samym drugie trafienie.

Dla 34-latka było to ósme trafienie w tym sezonie LaLiga i dzięki temu umocnił się na pierwszym miejscu w klasyfikacji strzelców.

Obecnie na tablicy wyników jest 3-0. Stan na 65. minutę.