Roberto Martínez: To najlepszy transfer ostatniego okna

Roberto Martínez: To najlepszy transfer ostatniego okna
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sport Bild I Sport Buzzer

Selekcjoner reprezentacji Belgii, Roberto Martínez, uważa, że najlepszy transfer w ostatnim oknie przeprowadzili działacze Borussii Dortmund.

Ponad dwa miesiące temu szeregi zespołu z Zagłębia Ruhry zasilił Axel Witsel, który wcześniej występował w Tianjin Quanjian. Z jego powrotem do Europy było sporo zamieszania, ponieważ Chińczycy uważali, iż klauzula wpisana w umowę belgijskiego pomocnika nie obowiązuje latem, ale ostatecznie udało się przeprowadzić transakcję.

- To najlepszy transfer na świecie w tym sezonie. Zdecydowanie najlepsza inwestycja.

- Chodzi o stosunek tego, co wnosi i może wnieść do zespołu oraz stosunkowo niskiej ceny, bo transfer przeprowadzono za około 20 milionów euro. Axel zniknął nieco z radarów po przenosinach do Chin. Ludzie z Borussii odpowiedzialni za ten ruch zasługują na uznanie - stwierdził Martínez.

Po powrocie na Stary Kontynent 29-letni Witsel rozegrał 10 meczów w koszulce BVB, w których zanotował dwie asysty. Jeśli chodzi o reprezentację, w październikowych spotkaniach ze Szwajcarią i Holandią Witsel spędził na murawie po 90 minut.

Po przerwie na mecze reprezentacji BVB zmierzy się w Bundeslidze ze Stuttgartem. Spotkanie to odbędzie się w sobotę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy