Rodri sfrustrowany po porażce: To nie jest futbol

Rodri sfrustrowany po porażce: To nie jest futbol fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Viaplay

Hiszpania w drugim meczu eliminacji do EURO 2024 przegrała ze Szkocją 0:2. Rozczarowania wynikiem nie ukrywa Rodri.

„La Furia Roja” po zanotowaniu udanego startu kwalifikacji liczyła na podtrzymanie serii. Luis de la Fuente dokonał w wyjściowym składzie aż ośmiu zmian, co niekonieczne podziałało dobrze na zespół.

Miejsce w jedenastce utrzymali Kepa Arrizabalaga, Mikel Merino oraz Rodri. Ten ostatni wobec wyniku 0:2 okazał wielką frustrację.

Hiszpan miał pretensje do rywali, a nawet arbitra głównego Sandro Schärera.

– To ich sposób gry, musimy to uszanować, ale dla mnie to trochę prowizorka, zawsze marnują czas, prowokują cię, upadają – powiedział.

– Według mnie to nie jest futbol. Dla szybkości tego sportu trzeba iść dalej. Sędzia musi wziąć to na siebie, lecz nic nie mówi – dodał.

– To trochę frustrujące, ale ponieważ chcemy wygrać i staje się to trudne, ponieważ marnują czas. Oni mają swoją broń, my musimy użyć naszej broni i wyciągniemy wnioski – zaznaczył.

– Chcemy iść na pojedynki, na bitwy - zawsze walczymy, ale tu nie chodzi o walkę. Chodzi o marnowanie czasu. To zależy od sędziego, nie od nas – stwierdził.

Kapitan hiszpańskiej kadry już nie pierwszy raz wypowiada się w podobny sposób.

Nie inaczej było po meczu z Marokiem na mundialu w Katarze.

– Nie chcę ukazywać braku szacunku, ale Maroko nie miało nic do zaoferowania. Podczas meczu nasz przeciwnik niczym się nie wykazał. Po prostu czekali na kontry – mówił.

Rodri na co dzień występuje w Manchesterze City.

***

Szkocja z rewelacyjnym startem kwalifikacji EURO 2024 [WIDEO]

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AC Milan rusza po rewelację LaLigi! Rozmowy rozpoczęte AC Milan rusza po rewelację LaLigi! Rozmowy rozpoczęte Mateo Kovačić dogadał się z nowym klubem! Hit na ostatniej prostej Mateo Kovačić dogadał się z nowym klubem! Hit na ostatniej prostej Karim Benzema zaprezentowany w nowym klubie! Tłumy oszalały [WIDEO] Karim Benzema zaprezentowany w nowym klubie! Tłumy oszalały [WIDEO] Manchester United ma pomysł na Masona Greenwooda Manchester United ma pomysł na Masona Greenwooda Liga Mistrzów: Wiemy, kto skomentuje wielki finał w Telewizji Polskiej Liga Mistrzów: Wiemy, kto skomentuje wielki finał w Telewizji Polskiej Wyeliminowali z baraży Wisłę Kraków i... mogą grać na jej stadionie w Ekstraklasie Wyeliminowali z baraży Wisłę Kraków i... mogą grać na jej stadionie w Ekstraklasie Piłkarz Legii Warszawa blisko otrzymania polskiego obywatelstwa Piłkarz Legii Warszawa blisko otrzymania polskiego obywatelstwa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy