Rodrigo Moreno naciska na władze Valencii. Transfer do Atlético możliwy jeszcze w tym tygodniu!

Rodrigo Moreno naciska na władze Valencii. Transfer do Atlético możliwy jeszcze w tym tygodniu! fot. Valencia CF
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Héctor Gómez | Marca

Rodrigo Moreno może w nadchodzących dniach zakończyć swój pobyt w Valencii.

28-letni napastnik jest już od kilkunastu miesięcy łączony z opuszczeniem szeregów popularnych „Nietoperzy”. Do tej pory żaden z zainteresowanych nim zespołów nie zdecydował się jednak aktywować klauzuli wykupu opiewającej na 120 milionów euro lub podjąć negocjacji z obecnym pracodawcą piłkarza, który przejawiał gotowość do ewentualnej sprzedaży swojego zawodnika za połowę tej kwoty.

Wiele na to wskazuje, że kilkunastokrotny reprezentant Hiszpanii w nadchodzącym czasie w końcu zmieni klub, ponieważ poważną chęć jego zakontraktowania przejawia Atlético Madryt. Ekipa z Wanda Metropolitano po fiasku negocjacji związanych z pozyskaniem Jamesa Rodrígueza z Realu Madryt postanowiła zgromadzone na ten cel fundusze przeznaczyć na sprowadzenie jeszcze jednego gracz do linii ataku.

Media z Półwyspu Iberyjskiego są przekonane, że Rodrigo Moreno jest już nastawiony na dołączenie do drużyny prowadzonej przez Diego Simeone do tego stopnia, że nie wziął udział w dzisiejszym treningu Valencii, aby przyspieszyć finalizację całej operacji.

Z kolei dyrektor generalny Valencii, Mateu Alemany, przyznał na łamach „Marki”, że kwestia transferu 28-latka powinna zostania rozstrzygnięta do jutra. 

Spekuluje się, że Valencia na sprzedaży napastnika zarobi spodziewane wcześniej 60 milionów euro i następnie przynajmniej połowę tej sumy przeznaczy na pozyskanie następcy Hiszpana, którym może zostać André Silva z Milanu.

Rodrigo Moreno trafił na Estadio Mestalla w lipcu 2014 roku z Benfiki (najpierw na zasadzie wypożyczenia, aby później zostać wykupionym za 30 milionów euro) i od tego czasu rozegrał 186 spotkań dla drużyny z LaLiga, w których strzelił 52 bramki oraz zanotował 30 asyst.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy