Rodzina Sali nie chce minuty ciszy I Apel Messiego

Rodzina Sali nie chce minuty ciszy I Apel Messiego
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Ligue 1 I Instagram

Wszystko wskazuje na to, że najbliższe spotkania Ligue 1 jednak nie będą rozpoczynały się minutą ciszy w hołdzie Emiliano Sali.

Władze ligi francuskiej podjęły decyzję o oddaniu w ten sposób hołdu zaginionemu 28-letniemu napastnikowi po tym, jak policja zakończyła jego poszukiwania. Plany zostały jednak zmienione, na co wpływ miały prośby ze strony rodziny Argentyńczyka. W krótkim komunikacie Ligue 1 poinformowało, iż zamierza uszanować życzenia najbliższych piłkarza.

Jego rodzina cały czas wierzy w to, że 28-latek i pilot samolotu, który w poniedziałek zniknął nad Kanałem Angielskim niedaleko Alderney, żyją. Siostra piłkarza, Romina, rozpaczliwe poprosiła już służby ratownicze o wznowienie poszukiwań.

Najbliższych Sali popiera wiele osób ze środowiska piłkarskiego, w tym chociażby Leo Messi. „Tak długo, jak istnieje szansa i promyk nadziei, proszę, nie przestawajcie szukać Emiliano. Łączę się i wspieram jego najbliższych i przyjaciół” - napisał na Instagramie gwiazdor Barcelony.

W podobnym tonie na łamach „Super Expressu” wypowiedział się właściciel Nantes, Waldemar Kita. Jak przyznał: - Jestem katolikiem, wciąż liczę na cud, wciąż mam nadzieję i modlę się o szczęśliwy finał. (…) Dla mnie, wychowanego w wierze katolickiej, sytuacja jest prosta: nie ma ciała, to nie mówimy, że ktoś nie żyje.

Sala rozegrał w tym sezonie 19 meczów w Ligue 1. Strzelił w nich 12 goli dla Nantes. Przypomnijmy, że Cardiff City pozyskało go za ponad 20 milionów euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: AC Milan pozyskał Meïté. To pierwszy zimowy transfer lidera Serie A OFICJALNIE: AC Milan pozyskał Meïté. To pierwszy zimowy transfer lidera Serie A FC Barcelona nie pozyska zimą Erica Garcíi [OFICJALNIE] FC Barcelona nie pozyska zimą Erica Garcíi [OFICJALNIE] Podolski szykuje się do letniej przeprowadzki. Jeszcze nie Górnik Zabrze 😆 Podolski szykuje się do letniej przeprowadzki. Jeszcze nie Górnik Zabrze 😆 Wisła Kraków: Mateusz Młyński pierwszym letnim nabytkiem [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Młyński pierwszym letnim nabytkiem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Wayne Rooney zakończył karierę piłkarską i został pełnoprawnym menedżerem OFICJALNIE: Wayne Rooney zakończył karierę piłkarską i został pełnoprawnym menedżerem Pochettino najlepiej opłacanym trenerem w historii PSG Pochettino najlepiej opłacanym trenerem w historii PSG Ekstraklasa: Bejger zamelduje się w Polsce. Transfer definitywny z Manchesteru United Ekstraklasa: Bejger zamelduje się w Polsce. Transfer definitywny z Manchesteru United

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy