Rok temu był w Ligue 2, dzisiaj obserwuje go Barcelona

Rok temu był w Ligue 2, dzisiaj obserwuje go Barcelona
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: France Football

Jak poinformował „France Football”, FC Barcelona obserwuje obrońcę Lyonu, Ferlanda Mendy’ego.

Dla młodego francuskiego obrońcy ostatni rok jest wprost jak ze snu. Wychowanek Le Havre zapracował sobie na transfer do jednego z największych ojczystych zespołów, czyli Olympique’u Lyon. 22-latek zamiast odgrywać drugoplanową rolę, wszedł do drużyny z wielką odwagą, niemal natychmiast potwierdzając wysokie umiejętności.

Prawdopodobnie na świecie jest niewiele osób, które przewidziały tak szybki wzrost Mendy’ego, ale można wśród nich wymienić wysłanników Barcelony. Przedstawiciele „Dumy Katalonii” obserwowali lewego defensora od początku jego gry na zapleczu Ligue 1, gdzie reprezentował Le Havre. Już wtedy dostrzegali u niego wiele pozytywnych cech, które mogą w najbliższym czasie przesądzić o transferze na Camp Nou.

Wydaje się, że podczas najbliższego lata z Barceloną pożegna się Lucas Digne, który nie oferuje jakości, jakiej się po nim spodziewano. Wówczas w katalońskiej drużynie pozostanie jeden lewy obrońca, Jordi Alba, dlatego to Mendy może przenieść się do „Dumy Katalonii”, by rywalizować z Hiszpanem.

22-letni defensor Lyonu jest uważany za piłkarza o wysokim potencjale, który w dalszej perspektywie może zastąpić doświadczonego Albę. W obecnym sezonie Ligue 1 Mendy rozegrał 17 meczów, notując trzy asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy