Roman Abramowicz i ukraińscy negocjatorzy z objawami otrucia

Roman Abramowicz i ukraińscy negocjatorzy z objawami otrucia fot. Andrew Cowie / Colorsport / PRESSFOCUS
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Wall Street Journal

Na początku marca odbyły się rozmowy w sprawie przerwania działań zbrojnych ze strony Rosji na terenie Ukrainy. Pośredniczył w nich Roman Abramowicz. Uczestnicy skarżyli się na dolegliwości, które wskazują na próbę otrucia - donosi „Wall Street Journal”.

24 lutego Rosja zaatakowała Ukrainę. Oblegany kraj i jego sojusznicy cały czas starają się wypracować porozumienie z agresorem, aby walki ustały. Spotkania pokojowe mają miejsce głównie na terenie Białorusi.

Udział w jednym z nich wzięli przedstawiciele obu stron, w tym Roman Abramowicz, właściciel Chelsea oraz człowiek z otoczenia Władimira Putina, a także Rustem Umerow, deputowany Rady Najwyższej Ukrainy.

Jak informuje „Wall Street Journal”, Abramowicz oraz co najmniej dwóch negocjatorów strony ukraińskiej miało objawy otrucia. To zaczerwienienie oraz łzawienie oczu, a także łuszczenie skóry na twarzy i rękach.

Według dziennika za atakiem stać mogą osoby z Kremla, które są przeciwne rozwiązaniom pokojowym oraz opowiadają się za kontynuowaniem wojny. Tych informacji nie potwierdziła osoba z otoczenia sternika „The Blues”. Bacząc na skład grupy negocjacyjnej, trudno ustalić, kto był ewentualnym celem ataku.

Abramowicz miał problemy z widzeniem i konsultował swoje dolegliwości z lekarzami w Turcji. Uczestnicy spotkania w Kijowie czują się już dobrze, a ich życie nie jest w żadnym stopniu zagrożone.

Eksperci nie potwierdzają doniesień, aby miało dojść do próby otrucia bronią biologiczną. W ich ocenie równie dobrze mogła to być reakcja chemiczna lub wywołana podwyższonym promieniowaniem elektromagnetycznym. Kreml odmówił komentarza w tej sprawie.

W przeszłości dochodziło już do podobnych incydentów. Siergiej Skripial oraz Aleksiej Nawalny omal nie zmarli po wykryciu w ich organizmach środków z grupy nowiczok.

Mimo przejściowych problemów zdrowotnych, Abramowicz pozostaje nadal zaangażowany w rozmowy pokojowe. Najnowsze spotkanie odbędzie się we wtorek w Turcji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Julen Lopetegui zwolniony z Sevilli OFICJALNIE: Julen Lopetegui zwolniony z Sevilli FIFA 23: Konsolowi gracze oburzeni. System zabezpieczeń się nie sprawdził FIFA 23: Konsolowi gracze oburzeni. System zabezpieczeń się nie sprawdził Liga Mistrzów: Siedem minut wytrzymał Kamil Grabara. Erling Braut Haaland w transie [WIDEO] Liga Mistrzów: Siedem minut wytrzymał Kamil Grabara. Erling Braut Haaland w transie [WIDEO] OFICJALNIE: Koniec „złotej ery” Herthy. Lars Windhorst sprzedaje udziały w cieniu skandalu OFICJALNIE: Koniec „złotej ery” Herthy. Lars Windhorst sprzedaje udziały w cieniu skandalu OFICJALNIE: Xabi Alonso z dużym trenerskim wyzwaniem OFICJALNIE: Xabi Alonso z dużym trenerskim wyzwaniem Milan Škriniar jednak nie trafi do PSG? Możliwy zwrot akcji Milan Škriniar jednak nie trafi do PSG? Możliwy zwrot akcji Lautaro Martínez z hitowym transferem? „Nie zdziwiłbym się” Lautaro Martínez z hitowym transferem? „Nie zdziwiłbym się”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy