Roman Abramowicz zdyskwalifikowany przez Premier League [OFICJALNIE]

Roman Abramowicz zdyskwalifikowany przez Premier League [OFICJALNIE] fot. Andrew Cowie / Colorsport / PRESSFOCUS
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Premier League

Władze Premier League poinformowały o zdyskwalifikowaniu Romana Abramowicza z funkcji dyrektora Chelsea.

Rosyjski oligarcha nie uniknął konsekwencji związanych ze swoimi powiązaniami z Władimirem Putinem i w związku z napaścią Rosji na Ukrainę został objęty pakietem sankcji nałożonych przez brytyjski rząd.

Te swoim zasięgiem objęły między innymi Chelsea, która musi teraz umiejętnie zarządzać swoimi finansami, aby spróbować dotrwać do końca sezonu lub do momentu dania „zielonego światła” na sprzedaż zespołu. A ten w obliczu wydanej decyzji przez Premier League stracił właśnie dyrektora w osobie właściciela drużyny - Romana Abramowicza.

„Po nałożeniu sankcji przez rząd Wielkiej Brytanii, zarząd Premier League zdyskwalifikował Romana Abramowicza ze stanowiska dyrektora Chelsea FC.

Decyzja zarządu nie ma wpływu na zdolność klubu do trenowania i rozgrywania meczów, zgodnie z warunkami licencji wydanej przez rząd, która wygasa 31 maja 2022 roku” - napisano w opublikowanym oświadczeniu.

***

Chelsea u progu przymusowej rewolucji kadrowej?! Piłkarze badają możliwości opuszczenia klubu

Roman Abramowicz ze zgodą na sprzedaż Chelsea. Jeden warunek!

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Pogoń Szczecin finalizuje drugi najdroższy transfer w swojej historii Pogoń Szczecin finalizuje drugi najdroższy transfer w swojej historii Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy