Roman Abramowicz zdyskwalifikowany przez Premier League [OFICJALNIE]

Roman Abramowicz zdyskwalifikowany przez Premier League [OFICJALNIE] fot. Andrew Cowie / Colorsport / PRESSFOCUS
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Premier League

Władze Premier League poinformowały o zdyskwalifikowaniu Romana Abramowicza z funkcji dyrektora Chelsea.

Rosyjski oligarcha nie uniknął konsekwencji związanych ze swoimi powiązaniami z Władimirem Putinem i w związku z napaścią Rosji na Ukrainę został objęty pakietem sankcji nałożonych przez brytyjski rząd.

Te swoim zasięgiem objęły między innymi Chelsea, która musi teraz umiejętnie zarządzać swoimi finansami, aby spróbować dotrwać do końca sezonu lub do momentu dania „zielonego światła” na sprzedaż zespołu. A ten w obliczu wydanej decyzji przez Premier League stracił właśnie dyrektora w osobie właściciela drużyny - Romana Abramowicza.

„Po nałożeniu sankcji przez rząd Wielkiej Brytanii, zarząd Premier League zdyskwalifikował Romana Abramowicza ze stanowiska dyrektora Chelsea FC.

Decyzja zarządu nie ma wpływu na zdolność klubu do trenowania i rozgrywania meczów, zgodnie z warunkami licencji wydanej przez rząd, która wygasa 31 maja 2022 roku” - napisano w opublikowanym oświadczeniu.

***

Chelsea u progu przymusowej rewolucji kadrowej?! Piłkarze badają możliwości opuszczenia klubu

Roman Abramowicz ze zgodą na sprzedaż Chelsea. Jeden warunek!

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Siedem minut wytrzymał Kamil Grabara. Erling Braut Haaland w transie [WIDEO] Liga Mistrzów: Siedem minut wytrzymał Kamil Grabara. Erling Braut Haaland w transie [WIDEO] OFICJALNIE: Koniec „złotej ery” Herthy. Lars Windhorst sprzedaje udziały w cieniu skandalu OFICJALNIE: Koniec „złotej ery” Herthy. Lars Windhorst sprzedaje udziały w cieniu skandalu OFICJALNIE: Xabi Alonso z dużym trenerskim wyzwaniem OFICJALNIE: Xabi Alonso z dużym trenerskim wyzwaniem Milan Škriniar jednak nie trafi do PSG? Możliwy zwrot akcji Milan Škriniar jednak nie trafi do PSG? Możliwy zwrot akcji Lautaro Martínez z hitowym transferem? „Nie zdziwiłbym się” Lautaro Martínez z hitowym transferem? „Nie zdziwiłbym się” Rafał Rostkowski po meczu Interu Mediolan z Barceloną: Sędzia wideo pośpieszył się i pomylił Rafał Rostkowski po meczu Interu Mediolan z Barceloną: Sędzia wideo pośpieszył się i pomylił FC Barcelona: Złe wieści w sprawie Andreasa Christensena FC Barcelona: Złe wieści w sprawie Andreasa Christensena

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy