Romelu Lukaku o krok bliżej opuszczenia Chelsea. Belg porozumiał się z klubem

Romelu Lukaku o krok bliżej opuszczenia Chelsea. Belg porozumiał się z klubem fot. Anton_Ivanov / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Romelu Lukaku ustalił warunki indywidualnego kontraktu z Interem Mediolan. Reprezentant Belgii zgodził się na obniżkę pensji - informuje „La Gazzetta dello Sport”.

Środkowy napastnik zaliczył niezwykle udany okres w szeregach „Nerazzurrich” i po dwóch latach, okraszonych zdobyciem mistrzostwa Włoch, przystał na ofertę spróbowania po raz drugi w swojej karierze sił w szeregach Chelsea.

„The Blues” wyłożyli na 29-letniego zawodnika astronomiczną sumę w wysokości 115 milionów euro i zagwarantowali mu zarobki na poziomie 12 milionów euro na sezon do 30 czerwca 2026 roku.

Romelu Lukaku udanie rozpoczął drugą przygodę z ekipą ze Stamford Bridge, ale potem z każdym kolejnym rozegranym spotkaniem prezentował się coraz słabiej, co doprowadziło nawet do otwartych tarć z menedżerem Thomasem Tuchelem po udzieleniu przez piłkarza wywiadu, w którym wyznał, że z wielką chęcią wróciłby do Interu Mediolan.

Od tego czasu pojawiało się w mediach wiele doniesień na temat dążenia przez reprezentanta Belgii do zaliczenia ekspresowego powrotu na Stadio Giuseppe Meazza. W tym celu miał on zakończyć współpracę z wieloletnim agentem.

A tera dziennikarze „La Gazzetta dello Sport” przekonują nawet, że środkowy napastnik ustalił warunki indywidualnego kontraktu z „Nerazzurri” i zgodził się na obniżkę pensji z poziomu 12 do 7,5 milionów euro na rok.

Tym samym nić porozumienia muszą teraz między sobą znaleźć oba kluby. Zespołu z Włoch nie stać na dokonanie wykupu 29-letniego zawodnika, dlatego dąży do jego wypożyczenia i to najlepiej przed końcem czerwca, by zaoszczędzić trochę pieniędzy oraz jeszcze bardziej nie pogorszyć swojej sytuacji.

„The Blues” nie spoglądają przychylnym okiem na taką formę transakcji, ale mają być otwarci na ewentualną sprzedaż Belga, mimo że sam menedżer Thomas Tuchel otwarcie mówił, że nie wyobraża sobie opuszczenia zespołu przez Lukaku po jednym sezonie.

Środkowy napastnik zakończył rozgrywki z zaledwie piętnastoma zdobytymi bramkami w 44 rozegranych meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Juventus z ważną decyzją w sprawie Memphisa Depaya Juventus z ważną decyzją w sprawie Memphisa Depaya Transfery - Relacja na żywo [14/08/2022] Transfery - Relacja na żywo [14/08/2022] OFICJALNIE: Nottingham Forest z TRZYNASTYM letnim transferem. Bariera 100 milionów euro złamana OFICJALNIE: Nottingham Forest z TRZYNASTYM letnim transferem. Bariera 100 milionów euro złamana Legia Warszawa finalizuje głośny transfer. Testy medyczne! Legia Warszawa finalizuje głośny transfer. Testy medyczne! Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy