Romelu Lukaku? Top. Rosną szanse na definitywny transfer Belga, padła kwota

Romelu Lukaku? Top. Rosną szanse na definitywny transfer Belga, padła kwota fot. Ettore Griffoni / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Nizaar Kinsella [The London Evening Standard]

Dobra dyspozycja Romelu Lukaku może doprowadzić do jego definitywnego odejścia z Chelsea po zakończeniu sezonu - pisze Nizaar Kinsella z „The London Evening Standard”.

Romelu Lukaku prezentuje się ostatnio korzystnie. W 14 dotychczasowych występach w barwach Romy, która wypożyczyła go z Chelsea, strzelił dziewięć goli - sześć w Serie A i trzy w Lidze Europy. W niedzielnym meczu reprezentacji Belgii z Azerbejdżanem zdobył z kolei cztery bramki i jego tegoroczny bilans w trykocie drużyny narodowej jest naprawdę imponujący (15 trafień).

Mimo takiej dyspozycji władze „The Blues” mają być zdecydowane na sprzedaż napastnika, myśląc jednocześnie o sprowadzeniu jakiegoś innego zawodnika. Liczą one na to, że forma 30-latka im w tym pomoże

Wycena? 37 milionów funtów, czyli 42 miliony euro. Kierownictwo Romy ma być skłonne zapłacić za niego takie pieniądze, jeśli dalej będzie prezentował się tak jak obecnie.

Szkoleniowiec „Giallorossich” José Mourinho może poprzeć pomysł definitywnego transferu piłkarza, chociaż na razie nie wiadomo, czy sam zostanie w klubie na kolejny sezon. Nizaar Kinsella podkreśla jednak, że Lukaku znakomicie zna potencjalny kandydat na następcę Portugalczyka, a więc Antonio Conte. Panowie współpracowali ze sobą w Interze Mediolan.

Z finansowego punktu widzenia do wykupu Belga rzymianie mogą potrzebować awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów, ale w grę wchodzą też inne scenariusze - choćby sprzedaż Tammy'ego Abrahama.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy