Ronaldinho bohaterem więziennego turnieju. Pomógł drużynie wygrać... 16-kilogramowego prosiaka [WIDEO]

Ronaldinho bohaterem więziennego turnieju. Pomógł drużynie wygrać... 16-kilogramowego prosiaka [WIDEO]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Telefuturo Informa | ABC

Ronaldinho dał się przekonać do udziału w więziennym turnieju futsalowym w zakładzie Agrupación Especializada i w znaczącym stopniu przyczynił się do wygrania przez jedną z drużyn 16-kilogramowego prosiaka.

Przypominamy, że brazylijska legenda futbolu przebywa wraz ze swoim bratem w paragwajskim więzieniu ze względu na nielegalne przekroczenie granicy kraju przy pomocy sfałszowanych paszportów.

Obaj panowie poszli na pełną współpracę z tamtejszym wymiarem sprawiedliwości i liczyli na to, że dzięki temu otrzymają zgodę na powrót do domu. Niestety sąd nie przychylił się do wniosku prokuratury i nakazał aresztowanie Ronaldinho oraz jego brat Roberto, którzy przebywają obecnie w zakładzie Agrupación Especializada.

Brazylijczycy mogą liczyć w nim na szczególne traktowanie, a zwłaszcza były gwiazdor między innymi Barcelony, który otrzymał nawet propozycję udziału w więziennym turnieju futsalowym. Prawo gry w nim mieli zarówno osadzeni, jak i funkcjonariusze służby więziennej w wieku powyżej 35 lat.

W zabawie rywalizowało w sumie sześć ekip - Negro Cumbiero, Villa Real, Pira Guasu, Halcones, Chacarita, Sport Espada i Sport Pitufo. Każda z nich chciała mieć Ronaldinho w swoich szeregach. 39-latek odniósł się początkowo niechętnie do tego pomysłu, ale ostatecznie zdecydował się na występ w decydującym starciu pomiędzy Negro Cumbiero a Villa Real.

Brazylijczyk wystąpił w pierwszym z wymienionych zespołów i zgodnie z informacjami podawanymi przez media jego ekipa wygrała 11:2, a on sam zdobył pięć goli oraz zanotował sześć asyst. Zwycięska drużyna otrzymała w nagrodę 16-kilogramowego prosiaka.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie Patryk Małecki z atrakcyjną ofertą z III ligi Patryk Małecki z atrakcyjną ofertą z III ligi Legia Warszawa finalizuje pierwszy zimowy transfer - skrzydłowy Legia Warszawa finalizuje pierwszy zimowy transfer - skrzydłowy Kuriozalna sytuacja po meczu FC Porto. Pepe niemalże pobił się z kolegą z zespołu [WIDEO] Kuriozalna sytuacja po meczu FC Porto. Pepe niemalże pobił się z kolegą z zespołu [WIDEO] Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy