Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu

Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Globo Esporte

Ronaldinho i jego brat Roberto opuścili zakład karny Agrupación Especializada po 32 dniach i do czasu procesu będą przebywać w areszcie domowym - poinformowało „Globo Esporte”.

Sędzia Gustavo Amarilla przychylił się do już czwartego wniosku złożonego przez obrońcę Brazylijczyków i na wtorkowej rozprawie zgodził się na przekształcenie ich pobytu w więzieniu na areszt domowy w jednym ze stołecznych hoteli po wcześniejszym złożeniu łącznego depozytu w wysokości 1,6 miliona dolarów (800 tysięcy dolarów za każdego z nich).

Ta kwota ma stanowić zabezpieczenie dla paragwajskiego wymiaru sprawiedliwości w razie ucieczki obu panów.

Adwokat piłkarza po otrzymaniu stosownej decyzji udał się do zakładu Agrupación Especializada, gdzie Ronaldinho i Roberto wzięli udział w wideokonferencji, w której zapewnili, że akceptują wszelkie ustalone warunki.

Dopiero wówczas Brazylijczycy opuścili więzienie i udali się do czterogwiazdkowego hotelu Palmaroga, którego budynek powstał na początku XX wieku i obecnie znajduje się w zabytkowym centrum Asunción. Średnia cena za całodobowy pobyt w jednym ze 107 pokoi wynosi 64 dolary.

Obaj panowie nie otrzymali możliwości wyboru miejsca zakwaterowania, ponieważ sąd narzucił im je po konsultacji z kierownictwem hotelu. Dlatego nie należy się spodziewać, że Ronaldinho i Roberto wylądowali w jednym z najlepszych i najdroższych pokoi.

Przypominamy, że legenda Barcelony została zatrzymana za nielegalne przekroczenie granicy Paragwaju przy pomocy sfałszowanego paszportu.

Brazylijczyk, wraz z bratem, podjął pełną współpracę z tamtejszymi służbami, bo uważał, że został oszukany przez mężczyznę, który obiecał mu legalne paragwajskie dokumenty, na których mógł wjechać do kraju.

Jak się jednak okazało, 40-latek wpakował się w grubszą aferę i do czasu zakończenia postępowania musi pozostać do dyspozycji wymiaru sprawiedliwości.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer Jan Urban wyróżniony. Został umieszczony w jedenastce legend Osasuny Jan Urban wyróżniony. Został umieszczony w jedenastce legend Osasuny Rodman wysłał wiadomość do Andrei Petagnii. „Buldożer” ma do wypełnienia misję Rodman wysłał wiadomość do Andrei Petagnii. „Buldożer” ma do wypełnienia misję UEFA bezlitosna dla lidera tureckiej Süper Lig. OFICJALNIE: Trabzonspor wykluczony z europejskich pucharów UEFA bezlitosna dla lidera tureckiej Süper Lig. OFICJALNIE: Trabzonspor wykluczony z europejskich pucharów Bielik o kontuzji: Chyba jestem jednym z nielicznych, którzy zyskali na pandemii Bielik o kontuzji: Chyba jestem jednym z nielicznych, którzy zyskali na pandemii Legia Warszawa nie składa broni w sprawie drużyny rezerw. OFICJALNIE: Klub złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych Legia Warszawa nie składa broni w sprawie drużyny rezerw. OFICJALNIE: Klub złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy