Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu

Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Globo Esporte

Ronaldinho i jego brat Roberto opuścili zakład karny Agrupación Especializada po 32 dniach i do czasu procesu będą przebywać w areszcie domowym - poinformowało „Globo Esporte”.

Sędzia Gustavo Amarilla przychylił się do już czwartego wniosku złożonego przez obrońcę Brazylijczyków i na wtorkowej rozprawie zgodził się na przekształcenie ich pobytu w więzieniu na areszt domowy w jednym ze stołecznych hoteli po wcześniejszym złożeniu łącznego depozytu w wysokości 1,6 miliona dolarów (800 tysięcy dolarów za każdego z nich).

Ta kwota ma stanowić zabezpieczenie dla paragwajskiego wymiaru sprawiedliwości w razie ucieczki obu panów.

Adwokat piłkarza po otrzymaniu stosownej decyzji udał się do zakładu Agrupación Especializada, gdzie Ronaldinho i Roberto wzięli udział w wideokonferencji, w której zapewnili, że akceptują wszelkie ustalone warunki.

Dopiero wówczas Brazylijczycy opuścili więzienie i udali się do czterogwiazdkowego hotelu Palmaroga, którego budynek powstał na początku XX wieku i obecnie znajduje się w zabytkowym centrum Asunción. Średnia cena za całodobowy pobyt w jednym ze 107 pokoi wynosi 64 dolary.

Obaj panowie nie otrzymali możliwości wyboru miejsca zakwaterowania, ponieważ sąd narzucił im je po konsultacji z kierownictwem hotelu. Dlatego nie należy się spodziewać, że Ronaldinho i Roberto wylądowali w jednym z najlepszych i najdroższych pokoi.

Przypominamy, że legenda Barcelony została zatrzymana za nielegalne przekroczenie granicy Paragwaju przy pomocy sfałszowanego paszportu.

Brazylijczyk, wraz z bratem, podjął pełną współpracę z tamtejszymi służbami, bo uważał, że został oszukany przez mężczyznę, który obiecał mu legalne paragwajskie dokumenty, na których mógł wjechać do kraju.

Jak się jednak okazało, 40-latek wpakował się w grubszą aferę i do czasu zakończenia postępowania musi pozostać do dyspozycji wymiaru sprawiedliwości.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Georginio Wijnaldum porozumiał się z nowym klubem?! Georginio Wijnaldum porozumiał się z nowym klubem?! Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy