Ronaldo-Dybala-Higuaín w ataku Juventusu? Sarri: Gdybym decydował przy piwie, byłby to dobry pomysł!

Ronaldo-Dybala-Higuaín w ataku Juventusu? Sarri: Gdybym decydował przy piwie, byłby to dobry pomysł! fot. Juventus
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sky Sport Italia

Maurizio Sarri nie planuje na razie wystawiać super ofensywnego trójzębu złożonego z Gonzalo Higuaína, Cristiano Ronaldo i Paulo Dybali.

Były szkoleniowiec Napoli dopiero od lipca pracuje z Juventusem i otrzymał zadanie podtrzymania passy sukcesów, ale przy tym wprowadzenia przyjemniejszego dla oka stylu gry. Drużyna powoli uczy się nowych rozwiązań, a Sarri poszukuje optymalnego ustawienia. W ostatnich meczach coraz chętniej sięgał po zestawienie 1-4-3-1-2, z Ramseyem za dwójką napastników, którą tworzyło dwóch z trójki Cristiano Ronaldo-Paulo Dybala-Gonzalo Higuaín.

Dybala niegdyś grał w roli „trequartisty”, dlatego dziennikarze podpuszczali szkoleniowca, pytając czy nie chciałby spróbować super ofensywnego tercetu z przodu. Sarri uznał, że faktycznie byłoby to dobre rozwiązanie, ale jedynie... przy piwie.

- Gdybym siedział w barze, to naprawdę wyglądałoby na świetny pomysł - odparł 60-latek.

- Nie siedzę jednak przy piwie, a na ławce trenerskiej i muszę zadbać o odpowiednią równowagę w zespole.

Sarri mimo wszystko nie wyklucza jednak, iż kiedyś kibice będą mogli taki dobór personalny.

- Jeśli drużyna znajdzie odpowiedni balans, wtedy może zdecydujemy się tego spróbować, ale teraz byłoby to co najmniej niedojrzałe.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Szymon Marciniak poprowadzi finał europejskiego pucharu? Jest na wąskiej liście kandydatów Szymon Marciniak poprowadzi finał europejskiego pucharu? Jest na wąskiej liście kandydatów Transfermarkt: 10 najwyżej wycenianych Brazylijczyków do lat 21 Transfermarkt: 10 najwyżej wycenianych Brazylijczyków do lat 21 Lublinianka się wzmacnia. OFICJALNIE: Tomasz Brzyski i Grzegorz Bonin w czwartej lidze Lublinianka się wzmacnia. OFICJALNIE: Tomasz Brzyski i Grzegorz Bonin w czwartej lidze OFICJALNIE: Mateusz Maćkowiak w Śląsku Wrocław OFICJALNIE: Mateusz Maćkowiak w Śląsku Wrocław Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy